wtorek, kwiecień, 16, 2024

Młodzi leśnicy z Leska najlepszymi drwalami w Polsce! Fot. ZSL Lesko

Młodzi leśnicy z Leska najlepszymi drwalami w Polsce! Wyróżniony

Lesko i okolice Napisał  piątek, 28 kwiecień 2017 05:19 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę 0
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

STAROŚCIN, LESKO. W dniach od 20 do 23 kwietnia w Technikum Leśnym w Starościnie odbyły się IX Mistrzostwa Polski Szkół w Umiejętnościach Leśnych. Konkurencje obejmowały konkurs drwali i bieg leśnika. Dwanaście pięcioosobowych drużyn reprezentowało Szkoły leśne z całej Polski, w tym Zespół Szkół Leśnych z Leska. Młodzi drwale z leskiej szkoły okazali się najlepsi w kraju.

W zawodach drwali zawodnicy zmagali się w pięciu umiejętnościach, takich jak: zmiana łańcucha tnącego, przerzynka precyzyjna, przerzynka kombinacyjna, okrzesywanie, ścinka drzewa. Trzeba wspomnieć, że zawody drwali były przeprowadzone zgodnie z międzynarodowym regulaminem  IALC, według którego zwycięska drużyna ma prawo startować w Mistrzostwach Europy czy Mistrzostwach Świata.

Szkoła z Leska była reprezentowana przez zespół w składzie: Mateusz Izdebski, Łukasz Serdeczny, Paweł Sudoł, Kacper Maciaszek i jedyna dziewczyna w całych zawodach - Alicja Krawiec.
Z wyżej wymienionej piątki w kategorii indywidualny „mistrz Polski" pracy pilarką drugie miejsce zajął Łukasz Serdeczny, a 3 Mateusz Izdebski. Oprócz tego Paweł Sudoł zdobył 1 miejsce w kategorii indywidualnej - ścinka drzewa stojącego i 2 miejsce w kategorii: przerzynka kombinacyjna, a Mateusz Izdebski zajął 1 miejsca w kategoriach: zmiana łańcucha tnącego oraz przerzynce kombinacyjnej, natomiast Łukasz Serdeczny zdobył 3 miejsce w okrzesywaniu.

W konkurencji: praca pilarką zespołowo drużyna z ZSL Lesko zajęła pierwsze miejsce. To ogromny sukces naszych uczniów i ich trenerów.