Wydrukuj tę stronę

USTRZYKI: Niesprawny autokar nie wyjechał

Kronika policyjna Napisał  środa, 01 lipiec 2015 13:51 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę 0
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podczas kontroli autokaru, którym w nocy z wtorku na środę dzieci miały wyjechać z Ustrzyk nad morze, funkcjonariusze z zespołu ruchu drogowego ustrzyckiej komendy stwierdzili usterki, uniemożliwiające wyjazd. Kierowca autobusu został ukarany mandatem, a policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Dzieci wyruszyły w podróż innym, sprawnym autokarem.

 

Dzieci z powiatu bieszczadzkiego miały jechać tej nocy na wakacyjną kolonię do Serbinowa, nad morzem.  Na prośbę organizatora, przed wyruszeniem w drogę autobus został poddany szczegółowej kontroli przez policjantów zespołu ruchu drogowego. Funkcjonariusze przystąpili do sprawdzenia pojazdu, jednak podczas kontroli ujawnili w nim wyciek płynów eksploatacyjnych oraz niesprawne drzwi awaryjne. Policjanci podjęli decyzję o niedopuszczeniu pojazdu do ruchu, a za stwierdzoną nieprawidłowość nałożyli mandat karny.

Dzieci na wycieczkę pojechały innym, sprawnym autokarem.

Policja apeluje do przewoźników, aby odpowiednio wcześniej zadbali o sprawdzenie stanu technicznego pojazdów a także o posiadanie podczas kontroli wszystkich niezbędnych  dokumentów, tak aby już bezpośrednio przed wyjazdem nie narażać uczestników na niepotrzebny stres. 

UWAGA: Policjanci przypominają też, że każdy rodzic czy organizator wycieczki w trosce o bezpieczeństwo podróżujących może poprosić o kontrolę pojazdu. Najlepiej zgłosić taką kontrolę z kilkudniowym wyprzedzeniem. Policjanci poza sprawdzeniem wymaganej dokumentacji i stanu technicznego pojazdu skontrolują także stan trzeźwości kierującego.

(md)

Źródło: KPP Ustrzyki Dolne

Czytany 930 razy Ostatnio zmieniany środa, 01 lipiec 2015 18:29