Wydrukuj tę stronę
Wszyscy są zwycięzcami. I Igrzyska Osób Niepełnosprawnych już za nami Fot. Violetta Gajek / mojelesko.pl

Wszyscy są zwycięzcami. I Igrzyska Osób Niepełnosprawnych już za nami Wyróżniony

Lesko i okolice Napisała  środa, 22 maj 2019 19:07 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Galeria 0
Oceń ten artykuł
(1 głos)

LESKO, PODKARPACIE. Nim pierwsi zawodnicy ruszyli do rywalizacji, musiały minąć trudne miesiące przygotowań, a do ostatnich chwil przed zawodami sen z powiek organizatorów spędzały prognozy pogody, które zapowiadały ochłodzenie i deszcze. Ale - na szczęście - pogoda "wytrzymała", a przede wszystkim dopisali uczestnicy, dzięki którym I Igrzyska Osób Niepełnosprawnych przejdą do historii naszego miasta jako wspaniała impreza, zarówno sportowa, jak i rekreacyjna.

Pomysł na imprezę sportowo-rekreacyjną dla osób niepełnosprawnych narodził się - już dosyć dawno temu - w głowach leskich społeczników - Dariusza Sowy i Pawła Rysza. By ta ambitna myśl nabrała realnych kształtów potrzeba było jednak miesięcy przygotowań i współpracy wielu osób oraz pozyskania sponsorów. Nieodzowna również była pomoc ze strony miasta, które wsparło igrzyska organizacyjnie.
Wreszcie, w minioną sobotę, 18 maja, na leskich błoniach przy basenie Aquarius spotkali się młodzi sportowcy, biorący udział w I Igrzyskach Osób Niepełnosprawnych Lesko 2019. Impreza ta stanowiła główną atrakcję wielkiego sportowo-rekreacyjnego pikniku rodzinnego, który zgromadził bardzo wielu mieszkańców naszego miasta - osób niepełnosprawnych, ale i tych w pełni zdrowych, które postanowiły gorąco dopingować uczestników igrzysk i... po prostu dobrze się bawić.
A okazji do świetnej zabawy było mnóstwo, ponieważ organizatorzy leskiego pikniku zadbali o to, aby każdy znalazł tu coś dla siebie. Były zatem m.in. dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, warsztaty garncarskie oraz pokazy strażackie dla najmłodszych. Ciekawą ofertę edukacyjną przygotowało także stoisko Lasów Państwowych, a spore grono "piknikowiczów" - nie tylko łasuchów - przyciągały pełne pyszności stoiska Koła Gospodyń Wiejskich z Huzel oraz firmy Halo obiad! Do świadomej adopcji czworonogów zachęcało też leskie schronisko dla zwierząt "Wesoły kundelek". Nie zabrakło także pokazów strażackich oraz znakomitego występu uczestniczek zumby :) przedszkolaków i Bieszczadzkich  Żabek.
Dobrą zabawę i dreszczyk emocji przyniosła również wielka loteria fantowa. Miłym gestem ze strony burmistrza Leska Adama Snarskiego oraz prezesa spółki "Sport Lesko" Stanisława Szelążka było przekazanie wylosowanych nagród na rzecz innych uczestników loterii.
Najważniejsi zaś uczestnicy leskiego Pikniku Rodzinnego i I Igrzysk Osób Niepełnosprawnych - młodzi sportowcy zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami i dyplomami.
Warto? Z pewnością warto i powinno się jak najczęściej organizować różnorodne imprezy sportowo-rekreacyjne, ponieważ nie tylko aktywizują osoby niepełnosprawne i pomagają w ich integracji ze środowiskiem, ale uczą nas wszystkich, również tych w pełni zdrowych, że żyjemy tu wspólnie. I uczestnicząc w tego rodzaju zawodach - wszyscy jesteśmy zwycięzcami.
(md)

Poniżej tekstu nasza GALERIA ZDJĘĆ - zapraszamy do jej obejrzenia!

Fot. Violetta Gajek

Czytany 1032 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 23 maj 2019 07:23