Sztuka, sport i... znakomita zabawa. Dni Leska już za nami Fot. Violetta Gajek

Sztuka, sport i... znakomita zabawa. Dni Leska już za nami Wyróżniony

Lesko i okolice Napisała  poniedziałek, 27 maj 2019 21:18 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Galeria 0
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

LESKO, PODKARPACIE. Miniony weekend stał w Lesku pod znakiem finału święta miasta. W tym roku obchody dni Leska były szczególnie bogate w imprezy, zarówno sportowe, muzyczne, jak i rozrywkowe. Choć pogoda nas nie rozpieszczała, leszczanie nie zawiedli i potrafili świetnie się bawić, nawet mimo chłodniejszej aury.

Jak co roku, nie mogło zabraknąć w trakcie dni Leska, Żakinady. Młodzież z leskich szkół wykazała się wielką pomysłowością w doborze najróżniejszych strojów, a tegoroczni zwycięzcy - uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Leska stworzyli piękne postaci - "żywe obrazy". Nie mniejszą inwencją wykazali się również lescy "plastycy" (znakomici w ich wykonaniu piraci - drugie miejsce w konkursie). Zresztą każdy uczestnik żakinady zasłużył na wyróżnienie - za twórczą inwencję i artystyczną odwagę :).

Nie mogło oczywiście obyć się bez jeszcze jednego "żelaznego" punktu obchodów Dni Leska - przekazania kluczy do miasta młodzieży, która na czas święta Leska, symbolicznie wzięła nasz gród "we władanie". Klucze do bram miasta przekazał przedstawicielom młodzieży burmistrz miasta - Adam Snarski.

Święto miasta to również różnorodne zawody sportowe - m.in. siatkówki plażowej i piłki plażowej (oba turnieje o puchar burmistrza Leska), pływackie (świetny pomysł na maraton pływacki dla uczczenia rocznicy uzyskania przez Polskę niepodległości) oraz turnieje młodzieżowe i - co ważne - co roku coraz więcej osób, nie tylko młodych, właśnie "na sportowo" obchodzi dni naszego miasta.

Nowymi elementami tegorocznych Dni Leska było m.in. wcześniejsze spotkanie z teatrem "Old Timers Garage" oraz zachwycające swoim pięknem występy teatru żywych rzeźb "Carnaval" z Odessy.

Wielkie grono widowni przyciągnęły także występy zespołów muzycznych. 

Przygotowaliśmy kilka galerii zdjęć dokumentujących tegoroczne obchody Dni Leska.  Fotografie autorstwa Violetty Gajek z pewnością przybliżą wszystkim czas świątecznej zabawy. :)

Dziś zapraszamy do obejrzenia pierwszej galerii zdjęć - z tegorocznej ŻAKINADY.

GALERIA - poniżej tekstu.

Fot. Violetta Gajek

 

Czytany 1327 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 maj 2019 21:02

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Pogoda

poniedziałek, wrzesień, 27, 2021

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik