Wydrukuj tę stronę

28 Finał WOŚP również w Lesku. Nabierzmy wiatru w żagle! Wyróżniony

Lesko i okolice Napisała  sobota, 30 listopad 2019 20:21 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę 0
Oceń ten artykuł
(1 głos)

LESKO, PODKARPACIE. Nasze miasto już trzeci rok z rzędu będzie miało swój wkład w ogólnopolską akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która rokrocznie w styczniu, już od 28 lat zbiera fundusze na zakup wyposażenia do polskich szpitali. Celem styczniowego finału WOŚP 2020 będzie zebranie środków na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Już od wielu lat taką pomoc ze strony WOŚP otrzymuje również i szpital w Lesku.

Po długiej przerwie, w 2018 roku, dzięki determinacji grupki zapaleńców i młodych wolontariuszy, Lesko dołączyło do miast, w których odbył się lokalny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ani przejmujące zimno, ani skromne środki nie przeszkodziły w przeprowadzeniu tego finału, a leski sztab WOŚP mógł się pochwalić kwotą ponad 18 tys. zł.
Zebrane doświadczenia z powodzeniem wykorzystano rok później i finał Anno Domini 2019 przyciągnął jeszcze większe grono darczyńców, a wynik przerósł oczekiwania nawet największych optymistów. Sztab - po skrupulatnym przeliczeniu wpływów - ogłosił wynik: 31.543.16 zł! Dzięki zaangażowaaniu i determinacji zarówno wolontariuszy, jak i członków sztabu WOŚP oraz ofiarności mieszkańców naszej gminy, finał 2019 roku dał tak piękny wynik.

Warto przy tej okazji podkreślić, iż z pomocy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy korzysta od wielu lat również nasz, leski szpital. Lista darów w postaci najróżniejszego sprzętu i urządzeń medycznych, jakie dotarły do nas za sprawą WOŚP jest bardzo długa.
Wystarczy tylko przytoczyć dane za 2018 rok, w którym dla leskiej placówki medycznej przekazano m.in. lampę do fototerapii, inkubator, miernik bilirubiny, dwa kardiomonitory, stanowisko resuscytacji noworodków, dwa aparaty do lokalizacji naczyń krwionośnych, dwa pulsoksymetry, USG Samsung, kardiotokograf oraz aparat InfantFlow SiPAP. Wartość tych darów wyniosła niemal 400 tys. zł!
Podobnie bogate wsparcie szpital w Lesku otrzymał i w bieżącym roku, a sprzęt uzyskany dzięki wsparciu Orkiestry z pewnością przyczyni się do poprawy jakości leczenia i komfortu przebywających na tym oddziale pacjentów, szczególnie tych najmłodszych.

A, oczywiście Orkiestra gra dalej i po raz kolejny chce rozgrzać serca Polaków! 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poświęcony będzie zbiórce środków na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji z zakresu chirurgii ogólnej, kardiochirurgii i neurochirurgii, dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.
Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

Pamiętajmy zatem o wspaniałym dorobku i szczytnych celach, jakie przyświecają corocznym finałom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i w niedzielę, 12 stycznia 2020 roku hojnie wspomóżmy wolontariuszy naszego, leskiego sztabu WOŚP.
Organizatorzy finału zapraszają także do Bieszczadzkiego Domu Kultury, gdzie dla wszystkich gości zagrają zespoły muzyczne i zatańczą Bieszczadzkie Żabki, a to tylko początek długiej listy atrakcji, jakie leski sztab WOŚP przygotowuje dla uczestników finału. Będą także, m.in. bardzo atrakcyjne licytacje, zawody sportowe i pokazy. Słowem - będzie się działo!
Spotkajmy się więc, jak co roku, nie szczędząc pomocy dla chorych dzieci. Każda złotówka jest ważna, a efekty naszej ofiarności widoczne są również w leskim szpitalu.
Warto pomagać!

(md)

wosp2020 plakat

Czytany 889 razy