Wydrukuj tę stronę
Jedno z urządzeń - darów WOŚP dla leskiego szpitala. Jedno z urządzeń - darów WOŚP dla leskiego szpitala. Fot. Violetta Gajek / mojelesko.pl

Szczodre dary WOŚP dla leskiego szpitala. Dziękujemy! Kolejny finał już w niedzielę. Zapraszamy! Wyróżniony

Lesko i okolice Napisał  piątek, 10 styczeń 2020 08:34 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę 0
Oceń ten artykuł
(1 głos)

LESKO, PODKARPACIE. Już w niedzielę spotkamy się na 28 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Warto przy tej okazji przypomnieć, że również nasz, leski szpital od wielu lat jest beneficjentem WOŚP. Zaledwie w ciągu pięciu lat otrzymaliśmy sprzęt o wartości niemal pół miliona złotych, a kolejne dary dotrą już niebawem.

Szpital w Lesku, jak wiele placówek w regionie boryka się z trudnościami finansowymi, ale również widoczne są liczne zmiany na lepsze - postępuje budowa nowego bloku operacyjnego, przybywa wyposażenia oddziałów.
- Robimy wszystko, aby nasz szpital stał się jak najbardziej skuteczny w działaniu i przyjazny dla pacjentów - mówił dyr. SP ZOZ Lesko Robert Płaziak, podczas spotkania z przedstawicielem leskiego sztabu WOŚP. - Jesteśmy również wdzięczni za sprzęt, jaki od dawna otrzymujemy od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A uzbierało się tego tylko w ciągu ostatnich 5 lat na kwotę niemal pół miliona złotych - podkreślił dyr. Płaziak.

Wśród różnorodnych urządzeń, jakie dotarły do leskiej placówki w ramach działań WOŚP jest m.in. stanowisko resuscytacji noworodków, nowoczesny inkubator do intensywnej terapii noworodka, aparat dolokalizacji naczyń krwionośnych, komputerowy zestaw badania słuchu, ultrasonograf, pulsokrymetr, kardiotokograf, kardiomonitory, bilirubinometr i aparat InfantFlow SiPAP.

Pamiętajmy o tym podczas kolejnego, już 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 12 stycznia.

Nasza szczodrość i otwarte serca mogą pomóc tysiącom chorych dzieci w szpitalach w całej Polsce, ale pomagają także - bardzo wymiernie - naszym dzieciakom w regionie.

Spotkajmy się zatem, jak co roku, nie szczędząc pomocy dla chorych dzieci. Każda złotówka jest ważna, a efekty naszej ofiarności widoczne są również w leskim szpitalu.

Warto pomagać!

(md)

szpital.lesko.wosp.3

Czytany 833 razy