Wydrukuj tę stronę

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece. Bezpłatna Wyprawka Czytelnicza dla każdego przedszkolaka

Lesko i okolice Napisał  piątek, 16 październik 2020 08:48 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę 0
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

LESKO, PODKARPACIE. Nastała jesień, a to dobry czas, aby przygotować się na długie wieczory, podczas których nie powinno zabraknąć dobrej książki – dla rodzica i dla dziecka.  Warto zatem udać się do biblioteki, gdzie na każdego Małego Czytelnika czeka wyjątkowa Wyprawka  przygotowana przez Instytut Książki.

Przedszkole samorządowe im. Misia Uszatka w Lesku serdecznie zachęca do wzięcia udziału w trzeciej odsłonie kampanii „Mała książka – wielki człowiek. Do projektu zgłosiło się 5861 bibliotek, w tym również Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Lesku.

Wyprawka Czytelnicza:

- Książka „Pierwsze czytanki dla…” – to starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. J. Papuzińską, W. Chotomską, Cz. Janczarskiego czy H. Januszewską.  W publikacji obecni są również L. Bardijewska, Z. Stanecka, A. Onichimowska, M. Strzałkowska, A. Bahdaj, M. Rusinek, A. Frączek, J. Kulmowa, M. Brykczyński, J. Twardowski i G. Kasdepke – twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat.
- Broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” – praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z  nim biblioteki. Z niej rodzice dowiedzą się, dlaczego literatura pełni tak ważną rolę w zrównoważonym, zdrowym rozwoju dziecka, znajdą też wiele czytelniczych porad i inspiracji.
- Karta Małego Czytelnika – pięknie zaprojektowana karta biblioteczna do zbierania naklejek za wypożyczone książki.

Dlaczego warto odwiedzić z dzieckiem bibliotekę?

Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę – i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.
Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu tak dzieci, jak i rodzice mogą wziąć udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach przygotowanych przez bibliotekarzy.
Wizyta w bibliotece uczy dziecko samodzielności, podejmowania własny wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.

Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!

mala.ksiazka.plakat1

wyprawka.czytelnicza

wyprawka.czytelnicza2

Czytany 91 razy