Kinoswiat.pl

"Ostatnia Rodzina" - Beksińskich obraz intymny. Zwiastun filmu

Kino, Teatr Napisał  %AM, %25 %046 %2016 %00:%Cze wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Media 0
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zdzisław Beksiński był jednym z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych na świecie polskich malarzy XX wieku. Urodził się w Sanoku i tam dosyć długo mieszkał. Pracował m.in. w Autosanie. Ale nie tylko jego niezwykła twórczość artystyczna, ale i dramatycznie zakończone życie oraz samobójcza śmierć syna Tomasza, znakomitegio dziennikarza muzycznego i tłumacza, wszystko to stało się kanwą do powstania filmu o rodzinie Beksińskich, który jesienią wejdzie do polskich kin. Już można obejrzeć pierwszy zwiastun tej produkcji. Warto.

"Ostatnia Rodzina" to rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich. Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem.

Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń dopiero nadejdzie…

Zdzisław Beksiński to jeden z najbardziej charakterystycznych polskich malarzy XX wieku, słynący z niezwykłej osobowości, poczucia humoru oraz rejestrowania niemal każdego fragmentu swojego życia i otoczenia za pomocą coraz nowszych technologii audio i wideo.
Z kolei Tomasz Beksiński był kultowym dziennikarzem muzycznym i tłumaczem filmowym, mającym duży wpływ na rozwój popkultury w Polsce, m.in. poprzez promowanie takich zespołów jak Marillion, Ultravox czy King Crimson oraz tłumaczenie filmów o Jamesie Bondzie czy cyklu Monty Pythona.

Producentem "Ostatniej Rodziny" jest studio Aurum Film ("Carte Blanche"). Reżyserem – Jan P. Matuszyński, twórca wielokrotnie nagradzanego na całym świecie dokumentu "Deep Love"; autorem zdjęć jest Kacper Fertacz, laureat wielu nagród za zdjęcia do filmu "Hardkor Disko". Za charakteryzację odpowiada Tomasz Matraszek ("Wałęsa. Człowiek z nadziei" "Katyń" "Karbala"), za kostiumy Emilia Czartoryska ("Noc Walpurgii"), montażystą jest Przemysław Chruścielewski ("Deep Love"), zaś scenografia to dzieło Jagny Janickiej ("Pod Mocnym Aniołem").
"Ostatnia rodzina" powstała na podstawie scenariusza Roberta Bolesto ("Córki dancingu" "Hardkor Disko") – tekstu, który dostał się do finału konkursu scenariuszowego Hartley-Merrill (obecnie znanego jako Script Pro).

Film wejdzie do kin 30 września.

Czytany 755 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Pogoda

niedziela, październik, 20, 2019

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik