Ciekawe wystawy w leskiej galerii Synagoga

Wystawy Napisał  czwartek, 26 lipiec 2018 06:33 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę 0
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

LESKO, PODKARPACIE. W leskiej synagodze, prócz letniej wystawy bieszczadzkich twórców, warte szczególnej uwagi są trzy nowe wystawy - poświęcone historii naszego miasta, modelarstwu oraz prezentująca historyczne już, stare aparaty fotograficzne.

Każda z prezentowanych wystaw jest bardzo ciekawa i z pewnością znajdzie swoich odbiorców.
Wystawa modelarstwa - autorstwa Józefa Szafrańca i Tomasza Podsobińskiego - przedstawia pięknie wykonane i wierne historycznie modele samolotów, szybowców, helikopterów, czołgów i okrętów.
Wystawa "Dawne Lesko, okolice, mieszkańcy" prezentuje zbiór fotografii dokumentujących czasy dawne, minione - życie miasta i regionu. To prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników historii, ale i dla każdego, kto chciałby zobaczyć "ślady" miejsc, ludzi i wydarzeń, które stworzyły historię naszego miasta.
Ostatnia z wystaw zainteresuje chyba każdego z nas, bo fotografia, dzięki rozwojowi techniki (możliwość robienia zdjęć ma dziś każdy telefon komórkowy) stała się hobby powszechnym, a zdjęcia dokumentują już nie tylko ważne wydarzenia, ale niemal każdą chwilę życia milionów ludzi. Jednak dawniej, choć aparaty fotograficzne wymagały sporej wiedzy, talentu i cierpliwości, fotografie wykonane za ich pomocą miały, i do dziś mają, niepowtarzalny klimat i swoiste piękno. Wystawa w leskiej Synagodze prezentuje właśnie stare aparaty fotograficzne i z pewnością warto je zobaczyć.

Zapraszamy do galerii sztuki Synagoga!

wystawa.dawnelesko

wystawa.modele

wystawa.fotoaparaty

Czytany 647 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 29 lipiec 2018 19:27

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Pogoda

wtorek, październik, 27, 2020

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik