Między łóżkami... Zaproszenie na spektakl Wyróżniony

Kino, Teatr Napisał  niedziela, 10 luty 2019 09:49 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę 0
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

SANOK, PODKARPACIE. Sanocki Dom Kultury zaprasza w niedzielę, 17 lutego na spektakl MIĘDZY ŁÓŻKAMI. Reżyseria - Artur Barciś.

"Między łóżkami", to inteligentna komedia Norma Fostera składająca się z sześciu epizodów, które przedstawiają zabawne, ale również wzruszające losy mieszkańców prowincjonalnego miasteczka w Kanadzie.
Wszystko dzieje się w ciągu dwóch godzin, choć w sześciu różnych pokojach, w których głównym meblem jest łóżko. Para 50-latków godzących się uprawiać sex na antenie radiowej, włamywacze zawodowiec i amator-księgowy, starzejąca się gwiazda rocka Tommy Quick i jego młodociana fanka pragnąca przeżyć z nim ten pierwszy raz, szef clubu go-go, który musi zwolnić nieudolną striptizerkę, taksówkarka bez zmysłu orientacji w terenie i inni.
W sumie 15 postaci granych brawurowo przez piątkę znakomitych aktorów. Doskonała zabawa, ale również refleksja i wzruszenie. Po prostu dobry teatr.

Występują:
Katarzyna Skrzynecka
Katarzyna Ankudowicz
Artur Barciś
Lesław Żurek
Radosław Pazura

Początek spektaklu - godz. 18.00

Cena biletu - 80 zł.


ARTUR BARCIŚ
Imię - Artur. Nie mam drugiego, rodzice nie dali. Może uznali, że to (w 1956 roku w małej wsi Kokawa pod Częstochową) jest i tak oryginalne i wystarczy za dwa. Lubię swoje imię.
Nazwisko - Barciś. Nie bardzo wiadomo skąd sie wzięło, ale odnalazłem kiedyś przypadkowo miasteczko we Włoszech o podobnej nazwie, BARCIS i uknułem dla kolorowych pism historyjkę o tym, że mój ród wywodzi się z Włoch. A może to prawda?
Rodzina. Żona Beata, syn Franek, psy, a raczej suki Nesca i Inka oraz kot Pędzel. Do rodziny należą również niezliczone ilości wszelkiej maści owadów (poza komarami i meszkami), płazów (żaby) i gadów (ostatnio zamieszkał zaskroniec), ptaków i innych zwierząt, o których nie wiem, a które również mieszkają w moim domu i ogrodzie.
Zawód. Jest obok rodziny, sensem mojego życia. Ma wiele odcieni. W większości to barwy radosne i wesołe, ale jest też miejsce na ciemną stronę mocy.
Źródło: http://www.barcis.pl

Absolwent Wydziału Aktorskiego łódzkiej PWSFTviT, którą ukończył w 1979 r. Przed kamerami zadebiutował w roku 1978 niewielką rólką w obrazie pt. "Do krwi ostatniej". Największą popularność zyskał w latach 80., wtedy też zagrał swoje najważniejsze role. Barciś jest aktorem warszawskich teatrów. W latach 1979 - 1981 występował w teatrze Na Targówku, w latach 1982 - 1984 na deskach Teatru Narodowego, a od 1984 r. jest związany z Teatrem Ateneum. Barciś to aktor wszechstronny. Zapewne starsi Widzowie pamiętają go z programu Okienko Pankracego przeznaczonego dla młodych widzów.
Tworzy doskonałe kreacje w dramatach, ale sprawdza się również w komediach, czego dowodem jest jego rola w popularnym serialu "Miodowe lata" czy aktualnie emitowanym serialu "Ranczo". W 2010 r. brał udział w XI edycji Tańca z gwiazdami. Jego partnerką taneczną była mistrzyni tańca Paulina Biernat, jednak zrezygnował z programu z powodu kontuzji nogi.


KATARZYNA SKRZYNECKA
Jest absolwentką XVII Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie. Studiowała w warszawskiej Akademii Teatralnej, którą ukończyła w 1993 r. Skończyła stołeczną Szkołę Muzyczną II stopnia na Wydziale Fortepianu i Wokalistyki. Była na stypendium pomaturalnym w Paryżu. Jako studentka rozpoczęła zawodową pracę na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie. Zadebiutowała w 1992 r. grając główną rolę w musicalu Metro. W latach 1993–2004 grała w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Od 1996 r. jest aktorką w warszawskim Teatrze Komedia. Ma za sobą również gościnne występy w teatrach Roma, Syrena i  Bajka.
W 2005 roku wzięła udział w pierwszej edycji programu Taniec z gwiazdami, w której tańczyła w parze z Marcinem Hakielem. Para zajęła ostatecznie czwarte miejsce, odpadając w rundzie półfinałowej. Jesienią tego samego roku Katarzyna Skrzynecka została współprowadzącą drugi sezon programu razem z Hubertem Urbańskim, kontynuując tę rolę aż do dwunastej edycji (od siódmej w parze z Piotrem Gąsowskim).
Wiosną 2014 Skrzynecka wygrała pierwszą edycję programu Twoja twarz brzmi znajomo, a już jesienią tego samego roku zasiadła za panelem jurorskim drugiej edycji show.

KATARZYNA ANKUDOWICZ
W 2004 ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie[1]. 26 czerwca 2004 nastąpił jej debiut teatralny – w roli macochy w sztuce Kopciuch Janusza Głowackiego w reżyserii Willa Pomerantza gościnnie na deskach Teatru Narodowego w Warszawie. Natomiast debiut filmowy Katarzyny Ankudowicz to dwie drugoplanowe role w filmach z 2002 roku: Dzień świra w reż. Marka Koterskiego i Julia wraca do domu w reż. Agnieszki Holland. W 2004 otrzymała wyróżnienie Jury Młodzieżowego na XLIV Kaliskich Spotkaniach Teatralnych za rolę Carol w W piątek wieczorem Willy’ego Russella (przedstawienie warszawskiej Akademii Teatralnej). W latach 2005–2008 pracowała w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni.
Popularność przyniosła jej rola marzącej o zrobieniu wielkiej kariery Sylwii Nowik w serialu telewizyjnym Bulionerzy (2004–2006). Inną dużą rolą serialową była postać Kasi Nowak – młodziutkiej policjantki, której udało się wyjść z nałogu narkotykowego, w Pogodzie na piątek (2006–2007). W 2007 zagrała również Patrycję Srokę, jedną z głównych ról serialu komediowego Mamuśki. W latach 2013–2018 występowała w serialu obyczajowym Pierwsza miłość, wcielała się w postać Beaty Mazur.
Wiosną 2015 wzięła udział w trzeciej edycji programu rozrywkowego Twoja twarz brzmi znajomo, emitowanego w telewizji Polsat. Tego samego roku poprowadziła z Wojciechem Łozowskim show SuperDzieciak, emitowane na antenie tej samej stacji.
Źródło: Wikipedia


RADOSŁAW PAZURA
Po raz pierwszy jego zainteresowania związane z aktorstwem ujawniły się w drugiej klasie liceum, kiedy po przerwie spowodowanej chorobą nie mógł uczestniczyć w treningach piłki nożnej. Swój wolny czas, który wcześniej spędzał na boisku, teraz poświęcał aktorstwu na scenie. Swoje pierwsze kroki na scenie stawiał w przedstawieniach amatorskiego kółka teatralnego przy liceum. Grał w spektaklach na podstawie dramatów patrona tego liceum, Stefana Żeromskiego, takich jak:  "Uciekła mi przepióreczka", "Generał Sułkowski". Brał udział również w licznych konkursach recytatorskich, odnosząc sukcesy na szczeblu rejonowym i wojewódzkim.
Już na pierwszym roku dostał propozycję zagrania niewielkiej roli w filmie Jacka Bromskiego pt. "1968. Szczęśliwego Nowego Roku" - studenta Rafała. To z kolei zaowocowało otrzymaniem głównej roli w filmie Juliusza Machulskiego pt. "Szwadron". Półroczny okres zdjęciowy spowodował, że aktor przeszedł na indywidualny tok nauczania, dzięki czemu już po trzecim roku ukończył studia.
W tym czasie zdążył jeszcze zagrać w kilku produkcjach filmowych takich jak: "Pożegnanie z Marią" Filipa Zylberta, "Oczy niebieskie" Waldemara Szarka czy "Nowe przygody Arsena Lupina" Alaina Nahuma oraz obronił pracę magisterską i otrzymał tytuł magistra sztuki. Pracę dyplomową zaliczył rolami Jeremina w filmie "Szwadron" Juliusza Machulskiego oraz Clifa w przedstawieniu "Miłość i gniew" w reżyserii Krzysztofa Kolbergera. Mnogość propozycji związanych z filmem kinowym czy telewizyjnym nie pozwoliła mu zaangażować się w aktorstwo teatralne. Przez cały okres swojej dziesięcioletniej kariery (licząc od ukończenia szkoły) zdążył tylko raz zagrać na deskach Teatru na Woli w sztuce pt. "Cud na Greenpoincie" w roli Punka. Do tej pory zaistniał w ponad 20 filmach kinowych i telewizyjnych, w kilkunastu serialach i teatrach telewizji, grając główne oraz drugoplanowe role.
Sam z przekąsem mówi o zawodzie: "Sztuką nie jest zdobyć Oscara, ale pięć z rzędu, rok po roku. A poza tym to i tak nie o to chodzi. Najważniejsze to być SOBĄ i robić SWOJE..., no i dostać za to dziesięć Oscarów".

LESŁAW ŻUREK

Ur. 30 czerwca 1979 r. we Wrocławiu – polski aktor filmowy.
Ukończył IV Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego we Wrocławiu, a w 2005 został absolwentem krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. W latach 2005–2007 występował na deskach Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie.

miedzy.lozkami.spektakl

 

Czytany 761 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Pogoda

sobota, sierpień, 08, 2020

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik