40-lecie Zespołu Tanecznego Bieszczadzkie Żabki. Zaproszenie na jubileusz Wyróżniony

Imprezy Napisał  piątek, 18 czerwiec 2021 05:38 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę 0
Oceń ten artykuł
(1 głos)

LESKO, PODKARPACIE. Już w najbliższą, sobotę, 19 czerwca w leskim Amfiteatrze odbędzie się piękna impreza - jubileusz 40-lecia Zespołu Tanecznego Bieszczadzkie Żabki. Uroczysty koncert rozpocznie się o godz. 17.00.

Organizatorzy tego wspaniałego jubileuszu serdecznie zapraszają zarówno wszystkie Żabki, które na przestrzeni 40 lat miały okazję występować w zespole, jak i ich rodziny oraz wszystkich mieszkańców miasta.
Bawmy się i podziwiajmy nasze utalentowane dziewczyny!

Oto kilka faktów z historii zespołu.
Zespół taneczny "Bieszczadzkie Żabki" powstał w 1981 roku przy Szkole Podstawowej w Lesku. Założycielkami zespołu były panie Alina Lis i Lidia Król.
Nazwa "Bieszczadzkie Żabki" została wymyślona podczas IV Ogólnopolskich Konfrontacji Dziecięcych Zespołów Tanecznych w Koninie. Inspirację stanowił przygotowany właśnie na ten festiwal taniec "Była sobie żabka mała".
Od 1983 roku zespół został przejęty przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Lesku. Pierwszym dyrektorem była pani Helena Grzybowska. Na przestrzeni kolejnych lat zespół tworzył, oprócz inscenizacji tanecznych, układy dyskotekowe, show-dance i miniatury taneczne.
W 1987 roku zespół uczestniczył po raz pierwszy w Harcerskim Festiwalu w Kielcach (Brązowa Jodła), a także wyjechał z koncertami do Saratowa nad Wołgą (Rosja).
Od 2008 roku wszystkie grupy przeszły pod opiekę Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku jako jednostki patronującej.

Zespół Bieszczadzkie Żabki od powstania reprezentuje Lesko na tanecznej arenie nie tylko w kraju, ale i za granicą, przywożąc z tych wyjazdów wiele nagród i wyróżnień.
Bieszczadzkie Żabki są naszą wielką chlubą, a niezastąpione instruktorki:  Alina Lis, Małgorzata Lis-Pasionek (sama debiutowała w zespole, w wieku zaledwie 4 lat!) i Agnieszka Lis od lat tworzą wspaniałe choreografie, a w swoją pracę z młodymi tancerzami wkładają mnóstwo pasji i serca.

Uczcijmy wspólnie wielkie święto Bieszczadzkich Żabek!

Serdecznie zapraszamy w sobotnie popołudnie do Amfiteatru. (md)

Źródło: BDK Lesko

bieszczadzkie.zabki

Czytany 1261 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 22 czerwiec 2021 20:55

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.