Wyjątkowy spektakl w wyjątkowym miejscu - teatr w leskiej synagodze... BDK Lesko

Wyjątkowy spektakl w wyjątkowym miejscu - teatr w leskiej synagodze... Wyróżniony

Kino, Teatr Napisał  %PM, %14 %878 %2015 %20:%Wrz wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę 0
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W niedzielny wieczór 13 września teatr Siemaszkowej zaserwował mieszkańcom Leska wyjątkowy spektakl w leskiej Synagodze. "Wyżej niż Połonina” to widowisko zaczerpnięte z życia legendarnych zakapiorów, widowisko zarazem tragiczne jak i wesołe. To opowieśc o ludziach, którzy właśnie w Bieszczadach szukali natchnienia, czasami się całkowicie zatracając. To rzecz o wolności.

Reżyser spektaklu Tomasz Żak, od lat 70. "dotknięty Bieszczadem", od dawna pragnął przenieść na scenę teatralną taką opowieść. Jak twierdzi: "To jedna z takich opowieści, które dojrzewają latami nim "pójdą do ludzi”. Szukają formy, języka, sposobu, aby nie skłamać. Bo przecież tylko prawda jest ciekawa i tylko ją warto opowiadać”.

Spektaklowi "Wyżej niż Połonina” przyświeca idea teatru wędrownego, który ma zadanie przybliżyć sztukę teatralną ludziom. Wędrówka teatru rozpoczęła się 21 sierpnia. Dziesięć szczególnych miejsc, częste plenery to było trudne wyzwanie dla ekipy technicznej teatru. Sprostali temu znakomicie.

Wszędzie, gdzie spektakl był prezentowany, odbierany był bardzo dobrze, ale też bardzo emocjonalnie. Myślimy, że cel jaki założył sobie reżyser został osiągnięty.

Źródło: BDK Lesko

Czytany 628 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Pogoda

sobota, kwiecień, 20, 2019

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik