piątek, listopad, 27, 2020

Wczoraj i dziś - Lesko na fotografii Wyróżniony

ZATRZYMANE W KADRZE Napisał  piątek, 13 listopad 2020 09:15 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę 0
Oceń ten artykuł
(1 głos)

LESKO, PODKARPACIE. Lubimy wspominać. Lubimy zerkać w przeszłość - trochę z tęsknoty, za tym, co już za nami, a trochę, by odnaleźć w niej ślady współczesnych nam czasów. Dzięki miłośnikom starej fotografii i historii naszego miasta, a niejednokrotnie dzięki "zwykłym" mieszkańcom Leska, posiadającym w rodzinnych archiwach prawdziwe perełki - fotografie dokumentujące ludzi, wydarzenia i miejsca, które można dziś na nowo odkryć, staramy się pokazywać, jak zmienia się Lesko. Bywa, że są to zmiany bardzo duże, ale czasami są one - mimo upływu lat - stosunkowo niewielkie - ot, nowy chodnik, zieleń, asfalt - wszystko to pięknie pokazuje ciągłość historii i więź pokoleń.

Dziś prezentujemy cztery pary zdjęć ukazujących różne miejsca Leska - ich współczesny widok i ten sprzed kilku dekad. Zapraszamy do krótkiej wędrówki w czasie ulicami naszego miasta.

Zdjęcia historyczne: Wioletta Buga

Zdjęcia współczesne: Violetta Gajek / mojelesko.pl

 

 lesko.dzis wczoraj1.got

lesko.dzis wczoraj2.got

lesko.dzis wczoraj3.got

lesko.dzis wczoraj4.got

Czytany 266 razy Ostatnio zmieniany piątek, 13 listopad 2020 09:35

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Pogoda

piątek, listopad, 27, 2020

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik