Lesko wczoraj i dziś - okolice synagogi i małego rynku Wyróżniony

ZATRZYMANE W KADRZE Napisał  sobota, 14 listopad 2020 21:41 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę 0
Oceń ten artykuł
(1 głos)

LESKO, PODKARPACIE. Dziś zapraszamy na krótki spacer i spojrzenie na historię okolic leskiej synagogi i tzw. małego rynku oraz fontanny.

Czas, niestety, nie z każdym z tych miejsc obszedł się łaskawie. O ile uliczka i front przed wejściem do cukierni Szelców od lat 70. wypiękniały i widać na nich gospodarską rękę, o tyle zarówno na synagodze, jak i budynku w pobliżu ośrodka zdrowia z łatwością dostrzec można niszczące działanie czasu i brak zdecydowanych działań rekonstrukcyjnych. Miejmy nadzieję, że znajdzie się pomysł na ich ocalenie (szczególnie synagoga stanowi cenny zabytek i świadectwo ciekawej historii naszego miasta) i sposób na jego sfinansowanie mimo skomplikowanych spraw własnościowych.
Również zmiana wyglądu fontanny ma zarówno swoich zwolenników, jak i zagorzałych krytyków, którzy postulują powrót do dawnego jej kształtu. Pozostawiamy to osobistej  ocenie mieszkańców naszego miasta.

A zatem - ruszamy ponownie w lata 70. :)


Zdjęcia historyczne: Wioletta Buga

Zdjęcia współczesne: Violetta Gajek / mojelesko.pl

 fontanna.got

plac.got

synagoga.got

ulica.got

 

Czytany 703 razy Ostatnio zmieniany sobota, 14 listopad 2020 22:44

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Pogoda

wtorek, maj, 18, 2021

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik