Święto Pieroga w Stańkowej!

W najbliższą niedzielę, 28 czerwca, w Stańkowej szykuje się wielka gratka dla wszystkich miłośników dobrej kuchni - ŚWIĘTO PIEROGA!

Impreza odbędzie się w świetlicy w Stańkowej o godz. 14.00.

Uczestników imprezy zabawiać będzie również zespół LOS BIMBEROS.

(md)

Źródło: UMiG Ustrzyki D.


Urząd Miejski w Ustrzykach Dolnych ogłasza nabór - potrzebny inspektor w Wydziale Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej

Został ogłoszony nabór na wolne stanowisko pracy inspektora w Wydziale Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej w Urzędzie Miejskim w Ustrzykach Dolnych


Miejmy nadzieję, że i my wypoczniemy i również odwiedzi nas sporo turystów.
Na pewno możemy być dumni z naszego regionu, bo zarówno same Bieszczady, jak reszta Podkarpacia to wiele wspaniałych miejsc.
Prezentujemy dla przypomnienia, jak pięknie prezentuje się nasz region:


W dniach 19-21 czerwca odbyło się szkolenie Sekcji Cisna. Ratownicy rozwijali swoje umiejętności z zakresu akcji poszukiwawczych oraz jazdy quadem.

Z kolei w dniach od 20 do 21 czerwca w Stężnicy k. Baligrodu odbyło się pierwsze szkolenie finansowane ze środków z programu FIO (Fundusz Inicjatyw Obywatelskich).
Szkolenie w całości poświęcono nauce i szlifowaniu umiejętności w jeździe terenowej quadami. Ponieważ przy większości działań goprowców wykorzystywane są czterokołowce, szalenie istotne jest, aby ratownicy posiadali wiedzę i umiejętności jak radzić sobie w trudnym terenie.

Poniżej prezentujemy zdjęcia, jakie zamieścili bieszczadzcy ratownicy.
Dali z siebie wszystko.

(md)

Źródło: Bieszczadzka Grupa GOPR


Życie i śmierć w trzech obrazach...

Tylko trzy fotografie, wykonane w trakcie leśnego spaceru, a ileż treści i dramatycznych chwil zawierają w sobie...
Te trzy ujęcia opisują historię jednego wilczego polowania, jednego spotkania drapieżnika i jego ofiary.
Pierwsza fotografia dokumentuje ślad wilka. Być może był to ten moment, gdy zwierzę złapało trop i ruszyło w pogoń za ofiarą.
Drugie zdjęcie pokazuje dwa tropy - wilka i dzika - obok siebie. To widoczny ślad, że drapieżnik już śledził i podążał za swoją potencjalną ofiarą.
Trzecia odsłona zamyka ten epizod dzikiego życia. Polowanie udało się. Koło życia zatrzymało się dla dzika, który nie uszedł wilczej napaści.
Lecz nie ma w tej opowieści intencji oceny, bo natura rządzi się własnymi prawami. Jest w niej miejsce na cud narodzin, rozmaitość form życia i wielość śmierci, która wpisana jest w każde istnienie...

(f)

Zdjęcia: Adam Gemba


Nadpłynął śmierdzący problem - znowu...

Mamy w Lesku oczyszczalnię ścieków. I dobrze. Jest niezbędna, bo tego wymagają przepisy unijne i zwykły zdrowy rozsądek. Ale..., okazuje się, że to, co miało nas, mieszkańców Leska, chronić przed zanieczyszczeniami komunalnymi i nie dopuszczać do ich spływu do rzeki, samo - przy większych opadach staje się źródłem śmierdzącego problemu.


Niedźwiedzie ślady

Dział: Natura czerwiec 25 2015 0

Niedźwiedzie ślady w Bieszczadach

Jak widać, niedźwiedzie lubią Bieszczady. Ich ślady - przy odrobinie szczęścia - można napotkać w trakcie naszych wędrówek, jak udało się to naszemu koledze Adamowi.
Jego zdjęcia wykonane w Nowosiółkach pokazują, że tą ścieżką wędrował całkiem spory osobnik...

(f)

Zdjęcia: Adam Gemba


Spotkanie z szopem

Dział: Natura czerwiec 25 2015 0

Jak Czarek szopa pracza spotkał...

Napisał do nas nasz kolega, Czarek "Koniu" Konieczyński z Ustrzyk. Jego relacja o spotkaniu z szopem praczem "nadrzewnym" warta jest Waszej uwagi, bo zdjęcia piękne, a i opowieść barwna...

Przy okazji zachęcamy do odwiedzenia strony Czarka, gdzie znajdziecie wiele innych znakomitych zdjęć bieszczadzkiej fauny i flory:
http://www.fotografia.bieszczady.pl/index.php/galeria/fauna…


Kolonie w Myczkowcach

Dział: Podkarpacie czerwiec 25 2015 0

Piękny dar Caritasu dla dzieci z Ukrainy - kolonie w Myczkowcach

Ponad 150 dzieci z polskimi korzeniami z Ukrainy przyjechało na wypoczynek do Myczkowiec na zaproszenie Caritas Diecezji Rzeszowskiej.
To młodzi ludzie z ubogich rodzin, dla których darmowa kolonia jest okazją do odwiedzenia kraju przodków i podziwiania piękna Bieszczad.

Podczas nadchodzących wakacji Caritas zorganizuje kolonie w sumie dla około 1300 dzieci i młodzieży z Podkarpacia. Dwutygodniowe turnusy odbędą się w ośrodku Caritas w Myczkowcach oraz w Centrum Natura 2000 w Budach Głogowskich.
Pod opieką wolontariuszy spędzą kolonie dzieci, których rodziców nie byłoby stać na opłacenie wyjazdu. Pieniądze na wakacje organizowane przez Caritas pochodzą głównie ze sprzedaży świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Warto pomagać.

(md)

Źródło: PR Rzeszów


W sobotę będą sprzątać rzekę Strwiąż - organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w akcji

Burmistrz Ustrzyk Dolnych, Wicestarosta Powiatu Bieszczadzkiego oraz Komitet Inicjatywny Mieszkańców Gminy Ustrzyki Dolne zapraszają do wspólnej Akcji Sprzątania Rzeki Strwiąż w sobotę, 27 czerwca, w godzinach 8.00 – 12.00.

Spotkanie uczestników - przy budynku Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne.

Organizatorzy zabezpieczają worki na śmiecie oraz ich wywóz.

Ubezpieczenie we własnym zakresie.

(md)

Źródło: UMiG Ustrzyki Dolne


Strona 1 z 6

Pogoda

wtorek, styczeń, 19, 2021

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik