poniedziałek, październik, 02, 2023

Marek

LESKO, PODKARPACIE. W czwartek, 1 czerwca Oddział Dziecięcy Szpitala Powiatowego w Lesku odwiedzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w niezwykłej roli "prezentowych kurierów". Dzięki hojności sponsorów - firmy Eurocash i ABC "U Sowy" - którzy ufundowali okolicznościowe upominki, policjanci mogli wręczyć wszystkim małym pacjentom prezenty z okazji Dnia Dziecka.


DUKLA, PODKARPACIE. Browar Dukla, to niezwykłe miejsce na mapie naszego regionu. Poza oczywistą działalnością, browar ten jest miejscem, gdzie regularnie odbywają się różnego rodzaju muzyczne eventy, a tamtejsze koncerty przyciągają miłośników mocnego brzmienia nie tylko z południa Polski. Tym razem - już 14 i 15 kwietnia - Browar Dukla zaprasza wszystkich fanów dobrego punkrocka na koncerty z okazji swoich ósmych urodzin. Zagra m.in. KSU, Kobranocka i Sexbomba. Zapraszamy!


PODKARPACIE. Ten konkurs adresowany jest do wszystkich miłośników lasu, którzy fotografują przyrodę i chcą się swymi wrażeniami z leśnych wędrówek podzielić z innymi. Można zgłosić prace pokazujące piękno leśnego pejzażu, bogactwo świata roślinnego i zwierzęcego, urodę leśnych zabytków czy urok grzybobrania. Fotografie muszą być po prostu LEŚNE.


LESKO, PODKARPACIE. We wtorek, około godz. 17.00 doszło do zderzenia dwóch pojazdów na leskim odcinku DK84 przy skrzyżowaniu obok supermarketu Lidl.


LESKO, PODKARPACIE. Ważna informacja dla mieszkańców naszej gminy - harmonogram odbioru odpadów komunalnych w styczniu 2023. Terminów nie jest dużo, dlatego warto przypilnować tych dat, aby śmieci nie gromadziły się na naszych posesjach.


LESKO, PODKARPACIE. Urząd Miasta i Gminy Lesko informuje, że przyjmowane są  wnioski o preferencyjny zakup węgla na 2023 rok. Wnioski można składać osobiście w Urzędzie Miasta i Gminy Lesko w Biurze Obsługi Mieszkańców (na parterze)) lub elektronicznie przez E-PUAP.


LESKO, PODKARPACIE. Ferie są super, nawet, gdy pogoda nie dopisuje i śnieg oglądamy tylko w TV... Z nadzieją na zimowe "przebudzenie" aury, leskie dzieciaki mogą skorzystać z wielu propozycji przygotowanych dla nich przez gminne placówki. Każdy młody człowiek znajdzie tu coś dla siebie.


Jak co roku, w tę grudniową noc w tysiącach polskich domów spotykamy się, aby wspólnie biesiadować, dzielić się życzeniami, prezentami i nadzieją na szczęście i powodzenie w nadchodzącym roku. To wyjątkowa chwila, która - mimo tak wielu różnic - potrafi zbliżyć nas do siebie i obdarzyć radością wspólnoty.


Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok, to tradycyjnie okres, kiedy chętnie obdarowujemy swoich bliskich  prezentami. Z pewnością pięknym prezentem może być stylowa biżuteria.  W naszym mieście do zapoznania ze swoją ofertą zaprasza Sklep jubilerski Chaton Joanna Makowska znajdujący się na ul. Plac Pułaskiego 5.


BIESZCZADY. W środę 19 października na terenie Nadleśnictwa Lutowiska, w leśnictwie Tworylczyk, około godz. 9.30 doszło do ataku niedźwiedzia na miejscowego leśniczego.


Strona 1 z 202