Marek

LESKO, PODKARPACIE. Osoby niepełnosprawne oraz opiekujące się dzieckiem niepełnosprawnym mogą zgłosić do MOPS-u zapotrzebowanie na pomoc osobistego asystenta. Warunki uzyskania pomocy - poniżej. Można również zgłaszać się do wykonywania nfunkcji asystenta - wymagania: poniżej.


LESKO, PODKARPACIE. Po intensywnych opadach śniegu w naszym regionie, dziś rano prawie 17 tys. gospodarstw pozostawało bez prądu. Powodem przerw w dostawie energii są zerwane linie energetyczne oraz uszkodzenie około 180 transformatorów. W całej Polsce pozbawionych prądu było ponad 80 tys. gospodarstw. Służby pracują nad jak najszybszą likwidacją szkód.


WYNAJMĘ LOKAL w centrum Leska - na ulicy Śliżyńskiego - o pow. 70 mkw.


LESKO, PODKARPACIE. W poniedziałek miała miejsce skromna, ale jakże podniosła uroczystość. W dniu swoich 95. urodzin, leszczanin, kapitan w stanie spoczynku Pan Zdzisław Kula – honorowy członek Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Koło im. Weteranów i Pionierów Ziemi Leskiej w Lesku, otrzymał najwyższe odznaczenie resortowe, jakim jest Krzyż Złoty z Gwiazdą nadany przez Kapitułę Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Warszawie.


LESKO, PODKARPACIE. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Lesku zaprasza najmłodszych do udziału w konkursie plastycznym pn. "Ilustracja mojej ulubionej książki". Jeszcze tylko w czwartek można przesłać prace konkursowe!


BIESZCZADY. Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała zgodę na eliminację niektórych żubrów z zachodniej części Bieszczadów, które cierpią na telazjozę – groźną i silnie inwazyjną chorobę powodowaną przez pasożyty. Żubry są gatunkiem objętym ochroną ścisłą, dlatego eliminacja pojedynczych osobników jest podyktowana interesem całej populacji.


LESKO, CISNA, BIESZCZADY. W niedzielę, 10 stycznia br. minęło 30 lat od katastrofy śmigłowca w Cisnej, w której zginęli policjanci, pracownik policji i żołnierze-piloci. W tym roku uroczystości upamiętniające katastrofę miały bardzo skromny charakter - salwa honorowa nie przerwała bieszczadzkiej ciszy. Kwiaty przy obelisku, w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie nadinsp. Henryka Moskwy złożył kom. Paweł Rysz I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lesku.


SANOK, PODKARPACIE. Malejące zapasy krwi i powtarzające się prośby o oddawanie krwi stały się zarzewiem działań strażaków z OSP Nagórzany. Ich akcję-wyzwanie „Nagórzany Krew challenge" pod hasłem "Dzielimy się…” podjęli nominowani strażacy z OSP Bukowsko, zwłaszcza, że wielu z nich jest od lat honorowymi dawcami krwi.


LESKO, PODKARPACIE. Jak poinformował UMiG Lesko, zakończono już w naszym mieście budowę samorządowego żłobka.


LESKO, PODKARPACIE. W najbliższy piątek i sobotę, 8 i 9 stycznia w naszym mieście będą przeprowadzone bezpłatne badania mammograficzne. Szczegóły rejestracji - na plakacie.


Strona 1 z 191

Pogoda

czwartek, styczeń, 28, 2021

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik