Ćwiczenia obronne "POŁONINY 2015"

Lesko i okolice Napisane przez  czwartek, 25 czerwiec 2015 00:00 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę 0
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na wypadek kryzysu... - ćwiczenie obronne "POŁONINY 2015"

W czwartek, 18 czerwca zostały przeprowadzone powiatowe ćwiczenia obronne "POŁONINY 2015", w ramach których wspólnie ze starostwem powiatowym doskonalono współpracę w sytuacjach kryzysowych, obieg informacji i współdziałanie służb ratowniczych

 

W ramach przeprowadzonych ćwiczeń przygotowano m.in. symulację skażenia nieznaną substancją holu basenu w Lesku:

Około godziny 12.00 Dyżurny SKKP w Lesku otrzymał informację od pracownika basenu kąpielowego „Aquarius” w Lesku o wystąpieniu rozlewiska nieznanej substancji w holu parteru basenu.
Na miejsce zdarzenia przybywa dwa zastępy z JRG PSP Lesko. Po przeprowadzeniu rozpoznania i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia KDR podjął decyzję o natychmiastowej ewakuacji osób znajdujących się w obiekcie.
Równocześnie do akcji wkroczyły siły policyjne, które po otrzymaniu informacji od pracownika baru znajdującego się w pomieszczeniach basenu o prawdopodobnych sprawcach zdarzenia, zatrzymały ich obezwładniając na parkingu przy basenie, a następnie przewiozły do Komendy PP w Lesku.

W czasie, gdy na obiekcie basenu kąpielowego „Aquarius” w Lesku ćwiczyli strażacy i funkcjonariusze policji, w Urzędzie Miasta i Gminy funkcjonował system Stałego Dyżuru Burmistrza oraz M-GCZK, mające usprawnić obieg informacji w sytuacjach kryzysowych.

Służby ratownicze biorące udział w akcji ćwiczebnej w pełni wywiązały się ze swoich zadań. Imponowała sprawność ich działania, a w szczególności działań ratowniczych strażaków z PSP i gminnych jednostek OSP, włączonych do KSRG, którymi sprawnie kierował st. kpt. Robert Jedynak.

(md)

Źródło: UMiG Lesko

Czytany 1377 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 25 czerwiec 2015 06:29

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Pogoda

wtorek, styczeń, 19, 2021

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik