poniedziałek, czerwiec, 14, 2021

Magia świąteczna również w Lesku. II Jarmark Bożonarodzeniowy już za nami Fot. Violetta Gajek / mojelesko.pl

Magia świąteczna również w Lesku. II Jarmark Bożonarodzeniowy już za nami Wyróżniony

Lesko i okolice Napisał  niedziela, 29 grudzień 2019 02:07 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Galeria 0
Oceń ten artykuł
(1 głos)

LESKO. Jak się okazuje, nawet bez śniegu i mrozu można przywołać ku nam świąteczny czas. A z pewnością udało się to uczestnikom II Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbył się w naszym mieście w ostatni przedświąteczny weekend (i patrzmy - ile już białego puchu wokół!).

Jest taka pradawna magia, którą zna każde dziecko, a o której dorośli już zapomnieli - kiedy Pierwsza Gwiazdka lśni na niebie, a w kuchni unosi się zapach barszczu, pod choinką schronienie znajduje mały duszek.
Za każdym razem, gdy widzi miły gest lub kiedy słyszy radosny gwar i wesołe „nic się nie stało” mamy, gdy na podłogę spadnie spodek z zastawy lub pieróg z kapustą, duszek rośnie i rośnie. Kiedy staje się okrągły i pękaty, wtedy śmieje się cichutko, a wraz z jego śmiechem, cały dom wypełnia się zapachem świerku i magią świąt.
Ci, którzy usłyszeli jego śmiech, już na zawsze chcą dzielić się z innymi świątecznym czarem. Niektórzy z nich, by atmosfera świąt zagościła w każdym domu, tworzą zaczarowane ozdoby, które można było zobaczyć podczas drugiego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Lesku. Teraz nawet dorośli mogą poczuć tę pradawną magię i usłyszeć chichot świątecznego duszka...

A jeśliby nawet cień przebiegającego wśród zdobnych straganów świątecznego duszka nie każdy dojrzeć zdołał, leski bożonarodzeniowy jarmark gościł w tym roku również niezwykłych kuglarzy, co występem ogniowym, pachnącym cynamonową pysznością, śpiewem i radością przyciągnęli ciżbę "gapiów", czyli nas - widzów najróżniejszych wiekiem i wspólnych podziwem dla teatralnych popisów i ulicznego talentu przecudnego,szczudlatego anioła czy straszecznej śmierci...

Z pewnością bawiliśmy się wszyscy przednio w trakcie tegorocznego II Jarmarku Bożonarodzeniowego w Lesku - za sprawą pomysłowości miejskich władz, mecenasów i twórców, jak również dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli.

Za co dziękujemy i już tymczasem zerkamy na tarczę miejskiego zegara, co czas odmierza do sylwestrowej zabawy...

No i oczywiście - zapraszamy (poniżej tekstu) do naszej GALERII ZDJĘĆ, co jarmarczne duszki, anioły i diabełki, a i inne wspaniałości pokazuje :)

Tekst: Natalia Wawrzyńska, Marek Duszyński
Zdjęcia: Violetta Gajek

 

Czytany 1060 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Pogoda

poniedziałek, czerwiec, 14, 2021

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik