Akcja GOPR-u na Połoninie Caryńskiej. Turyści ewakuowani ze szlaku Fot. GOPR Bieszczady

Akcja GOPR-u na Połoninie Caryńskiej. Turyści ewakuowani ze szlaku

Bieszczady Napisał  piątek, 07 luty 2020 21:38 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę 0
Oceń ten artykuł
(1 głos)

USTRZYKI GÓRNE, BIESZCZADY. W piątek, kilka minut przed 16.00 ratownicy bieszczadzkiego GOPR otrzymali zgłoszenie za pośrednictwem aplikacji "Ratunek" od dwójki turystów schodzących z Połoniny Caryńskiej w kierunku schroniska Koliba. Konieczne okazało się ich sprowadzenie z zaśnieżonego szlaku w trudnych warunkach pogodowych.

Z informacji, które w piątek około godz. 16.00 otrzymali ratownicy bieszczadzkiego GOPR wynikało, że turyści wzywający pomocy brną w śniegu po pas, są przemoczeni, zaczynają marznąć i zaczyna im brakować sił.
W tej sytuacji z Sanoka wystartował śmigłowiec LPR z ratownikiem GOPR na pokładzie. W Ustrzykach Górnych dołączyło do niego jeszcze dwóch ratowników z niezbędnym sprzętem. Pozostali ratownicy dotarli w rejon działań na nartach skiturowych. W tej akcji ewakuacyjnej wzięło udział w sumie aż 16 goprowców.

Przypominamy, że na bieszczadzkich szlakach w wielu miejscach panują bardzo trudne warunki śniegowe i turyści winni zachować szczególną ostrożność podczas planowania swoich wędrówek, biorąc pod uwagę doświadczenie i przygotowanie fizyczne.

Źródło, zdj.: GOPR Bieszczady

gopr1

Czytany 499 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Pogoda

środa, sierpień, 12, 2020

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik