Partnerstwo wodne - spotkania władz samorządowych z przedstawicielami PGW WP

Bieszczady Napisał  piątek, 05 czerwiec 2020 19:12 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę 0
Oceń ten artykuł
(1 głos)

USTRZYKI DOLNE, LESKO, PODKARPACIE. Partnerstwo Wodne – początek wielopłaszczyznowej współpracy PGW WP z przedstawicielami władz samorządowych, spółek wodnych oraz rolników, zmierzającej do ograniczenia skutków suszy oraz wsparcia dla szeroko rozumianej gospodarki wodnej w kraju.

W czwartek, 4 czerwca br. z inicjatywy  Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie (PGW WP), odbyły się dwa spotkania pracowników Wód Polskich z przedstawicielami władz samorządowych. Spotkania miały miejsce na obiektach piętrzących zlokalizowanych na terenie działania Nadzoru Wodnego w Ustrzykach Dolnych oraz Nadzoru Wodnego w Lesku.
W spotkaniach tych uczestniczyli - Burmistrz Miasta i Gminy Ustrzyki Dolne Pan Bartosz Romowicz, Starosta Bieszczadzki Pan Marek Andruch wraz z zastępcą, Przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Lesku, Wójtowie Gminy Olszanica i Solina oraz Burmistrz Miasta i Gminy Lesko Pan Adam Snarski. Z ramienia Wód Polskich w spotkaniu wzięła udział Dyrekcja Zarządu Zlewni w Przemyślu wraz z pracownikami i kierownikami Nadzoru Wodnego w Lesku i Ustrzykach Dolnych.
W ich trakcie przedstawiono działania podejmowane przez Wody Polskie w zakresie wdrożenia i realizacji ogólnopolskiego Programu Kształtowania Zasobów Wodnych. W ciągu najbliższych trzech lat Wody Polskie zrealizują 645 inwestycji z zakresu retencji korytowej w całym kraju w ramach programu Retencja korytowa, umożliwiającego kształtowanie zasobów wodnych na terenach rolniczych. W roku 2020 Wody Polskie planują wykonać pracę na łączną kwotę 60 mln zł.

Na spotkaniach omówiono również problemy, na jakie napotykają jednostki samorządowe w zakresie szeroko rozumianej gospodarki wodnej. Zwrócono także uwagę na możliwość uczestnictwa w programach realizowanych m.in. przez NFOŚiGW i Ministerstwo Klimatu, wspomagających małą retencję na terenach miejskich i wiejskich, w ramach których władze samorządowe mogą ubiegać się o dofinansowanie.
Przedstawiciele jednostek samorządowych z optymizmem uznali to spotkanie za początek Partnerstwa Wodnego w ramach prowadzonych działań w zakresie przeciwdziałania skutkom suszy.

(Materiał nadesłany)
 
Fot. Archiwum PGW WP

partnerstwo.wodne.2

Czytany 925 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Pogoda

czwartek, styczeń, 28, 2021

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik