Pomóżmy pogorzelcom! Jest organizowana zbiórka Fot. Violetta Gajek / mojelesko.pl

Pomóżmy pogorzelcom! Jest organizowana zbiórka Wyróżniony

Lesko i okolice Napisał  poniedziałek, 28 wrzesień 2020 19:51 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Galeria 0
Oceń ten artykuł
(1 głos)

LESKO, PODKARPACIE. Wraz z jesiennymi chłodami rozpoczął się sezon dogrzewania domów i mieszkań, który niesie ze sobą zwiększone ryzyko pożarów. Niestety, w Lesku doszło już do groźnego pożaru domu przy ul. Słowackiego. Nikt nie ucierpiał, ale mieszkańcy zniszczonego domu stracili dorobek życia. Miasto organizuje zbiórkę pieniędzy na rzecz pogorzelców.

To  był dramatyczny niedzielny wieczór - pożar, który rozpoczął się najprawdopodobniej na strychu drewnianego domu przy ul. Słowackiego  szybko ogarnął całe jego poddasze i tylko sprawnej akcji strażaków można zawdzięczać, że budynek nie spłonął doszczętnie, ale obecnie nie nadaje się do zamieszkania. Dziś zdemontowano spalone krokwie i całe poszycie dachu.
Rodzina zamieszkująca zniszczony dom potrzebuje wsparcia materialnego. Na szczęście pogorzelcy nie pozostali ze swoim nieszczęściem sami. Już w trakcie akcji gaśniczej rozpoczęto starania o pomoc dla nich. Pomagają zarówno prywatne osoby (m.in. pan Mieczysław Indyk), jak i urząd miasta.
Leski magistrat obiecał właścicielce domu mieszkanie komunalne. Organizowana jest także zbiórka środków dla pogorzelców (link do zbiórki: pomagam.pl/g88awcew).

Miasto oraz m.in. burmistrz Leska Adam Snarski zachęcają do pomocy dla poszkodowanych i zapewniają, że w kolejnych dniach będą informować o rodzaju potrzebnej pomocy. Jednocześnie burmistrz podziękował wszystkim służbom - zarówno strażakom, jak i pracownikom LPK Lesko za ofiarną pomoc i sprawne działanie oraz zaapelował do  mieszkańców gminy o szczególną ostrożność i dokonanie wszelkich starań, aby bezpiecznie korzystać z instalacji grzewczych w naszych domach i mieszkaniach.
(md)

Poniżej tekstu  - GALERIA ZDJĘĆ z miejsca pożaru.

Fot. Violetta Gajek/mojelesko.pl

Czytany 861 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 wrzesień 2020 20:01

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Pogoda

czwartek, grudzień, 03, 2020

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik