Problemy z leskim budżetem. Konflikt w Radzie Miejskiej na tle dofinansowania basenu Fot. Violetta Gajek / mojelesko.pl

Problemy z leskim budżetem. Konflikt w Radzie Miejskiej na tle dofinansowania basenu Wyróżniony

Lesko i okolice Napisał  czwartek, 01 październik 2020 18:47 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę 0
Oceń ten artykuł
(1 głos)

LESKO, PODKARPACIE. Ostatnia sesja Rady Miejskiej Leska unaoczniła narastający konflikt między częścią radnych a burmistrzem Adamem Snarskim. W tle pojawiła się sprawa dofinansowania leskiego basenu.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej nie udało się uchwalić dotacji finansowych umożliwiających realizację kilku ważnych inwestycji. Kością niezgody okazało się włączenie do poprawek budżetowych dofinansowania basenu Aquarius. Część radnych zażądała wyłączenia tego punktu i wobec niezgody na taki krok, sprzeciwiła się zaproponowanym poprawkom.
W mediach społecznościowych pojawiły się dwa stanowiska - urzędu miasta oraz komentarz przewodniczącego Rady Miasta i Gminy w Lesku Dariusza Kotyły.

Poniżej prezentujemy obie wypowiedzi.

Stanowisko urzędu miasta:

"Wczorajsza sesja Rady Miejskiej w Lesku uniemożliwiła realizację tego, nad czym pracownicy Urzędu Miasta i Gminy pracowali dla Was, by poprawiać Wasze warunki życia.
Chcemy przekazać Wam dzisiaj, jakie i jak wiele skutków jedno głosowanie nad zmianą uchwały budżetowej poniesiemy my wszyscy.
- O tym właśnie będziemy Was dzisiaj informować co godzinę.

1. Zaczynamy od tematu przebudowy i remontu dróg, na które tak wszyscy czekają.

Za zaplanowaną na ten cel historyczną kwotę 500 000 zł. ‼️ (wprowadzoną przez Burmistrza), do końca roku mieliśmy zrealizować prace na 1 665 metrach ulic w Lesku, Średniej Wsi, Weremieniu, Manastercu, Łukawicy, Huzelach, Łączkach, Glinnem, Dziurdziowie, Bezmiechowej Dolnej i Postołowie.

Jesteśmy gotowi do realizacji inwestycji po ogłoszonym przetargu - jednak na Sesji siedmioro radnych zagłosowało przeciwko zabezpieczeniu środków na ten cel.

Zapytajcie radnych, którzy głosowali przeciwko:
- Bańczak Jacek
- Bebkiewicz Tomasz
- Buszta Andrzej
- Kotyła Dariusz
- Podkalicki Łukasz
- Sopata Kazimierz
- Wojtowicz-Wojdanowska Edyta

DLACZEGO?!"


Komentarz przewodniczącego Rady Miejskiej w Lesku Dariusza Kotyły:

"Jako Przewodniczący Rady Miejskiej w Lesku stanowczo protestuje przeciw takiemu przedstawieniu obrad wczorajszej sesji Rady Miejskiej. Podczas głosowań nad uchwałami została zgłoszona poprawka do uchwały budżetowej, która miała na celu pomniejszenie dotacji na basen w kwocie 500 tyś. gdyż radni mieli w tym względzie wiele wątpliwości.
Radni w osobach:
Piotr Bąk,
Grzegorz Wątor,
Robert Mazur,
Dorota Gliwska,
Grzegorz Brajewski,
Bronisław Bober,
Małgorzata Fedoriwiat
odrzucili tą poprawkę i to oni są odpowiedzialni za nieuchwalenie dotacji na inwestycje. Poziom manipulacji sięgnął zenitu ze strony urzędu. Nic nie stoi na przeszkodzie do zwołania sesji nadzwyczajnej i uchwalenia uchwały budżetowej z samymi dotacjami na inwestycje o co będę apelował do władz miasta i gminy Lesko."

 

Czytany 284 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Pogoda

czwartek, grudzień, 03, 2020

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik