Powstaje nowa strategia rozwoju Leska na lata 2021-2030. Ruszyły społeczne konsultacje - link do ankiety Wyróżniony

Lesko i okolice Napisał  środa, 06 styczeń 2021 20:45 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę 0
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

LESKO, PODKARPACIE. Powstaje nowa strategia rozwoju Leska na lata 2021 - 2030. Urząd miasta rozpoczął społeczne konsultacje w tym zakresie. Każdy może wypełnić online ankietę.

Poniżej prezentujemy informację urzędu miasta wraz z linkiem do ankiety:

"Obecny rok nie szczędził nam trudnych wyzwań, którym wszyscy musieliśmy podołać. Pandemia znacznie ograniczyła działania każdego z nas, również w sferze społeczno-gospodarczej. Wiele planów zostało przeniesionych na bliżej nieokreśloną przyszłość, która dziś daje dużo niepewności.
Są jednak zadania, których realizacji nie można dłużej przeciągać w czasie. Jednym z nich jest stworzenie dla Gminy Lesko nowej strategii rozwoju na lata 2021-2030. Dlatego też ruszają konsultacje społeczne w tym zakresie, tak ważnym dla dalszego funkcjonowania naszej „Małej Ojczyzny”. Konsultacje inne niż wszystkie dotychczasowe w tym zakresie, bo ograniczone obowiązującym reżimem sanitarnym.
Pierwszym etapem jest anonimowa ankieta, która posłuży przygotowaniu istotnych dokumentów dla naszej Gminy. Przygotował ją dla nas Ośrodek Psychoprofilaktyki "Nowa Perspektywa" z Krakowa, który odpowiadał będzie za całość projektu.
Mogą ją Państwo wypełnić bezpiecznie w swoim domu za pomocą telefonu komórkowego, komputera, czy innych urządzeń elektronicznych, które posiadają dostęp do Internetu. Wystarczy wejść na stronę https://leskoankieta.webankieta.pl/, odpowiedzieć na kilka pytań, a następnie kliknąć „wyślij”.

Ankieta dostępna jest również na stronie internetowej gminy Lesko. Natomiast dla osób, które nie posiadają dostępu do Internetu, wersja papierowa możliwa jest do wypełnienia w holu Urzędu Miasta i Gminy Lesko przy ulicy Parkowej 1.

Czym jest strategia?

Strategia Rozwoju Miasta i Gminy jest kluczowym dokumentem określającym kierunki i obszary rozwoju gminy jakie stawiać będą przed sobą władze lokalne przez najbliższe lata. Stanowi ona całościową koncepcję zarządzania społeczno-gospodarczego rozwoju i jest elementem dopełniającym funkcjonowanie i zrównoważony rozwój każdego obszaru. Ma za zadanie przede wszystkim eliminować istniejące bariery, na rzecz wykorzystywania lokalnego potencjału. W konsekwencji prowadzić ma do poprawy życia mieszkańców! Dlatego tak ważnym jest, by w proces jej tworzenia włączyła się społeczność lokalna. Do czego gorąco Państwa zachęcamy!".

Źródło: UMiG Lesko

ankieta.umigLesko

Czytany 135 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Pogoda

wtorek, styczeń, 19, 2021

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik