W Bieszczadach odbędzie się Światowy Zlot Morsów Fot. Foter

W Bieszczadach odbędzie się Światowy Zlot Morsów

Bieszczady Napisał  niedziela, 07 luty 2021 17:46 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę 0
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

BIESZCZADY, PODKARPACIE. Morsowanie, nie tylko zdaniem jego entuzjastów, z każdym rokiem staje się w naszym kraju coraz bardziej popularne. Tej zimy kolejne rzesze amatorów zimnych kąpieli dziarsko wchodzą do lodowatej wody - dla zdrowia i animuszu. Nie dziwi zatem fakt, że już niebawem, pod koniec lutego - w Bieszczadach - odbędzie się Światowy Zlot Morsów.

Argumenty przemawiające za morsowaniem, to m.in. fakt, że poprawia ono nie tylko nastrój, ale i odporność organizmu (mniej chorujemy na infekcje górnych dróg oddechowych). Jednak - co podkreślają doświadczone morsy - morsować należy z głową, po odpowiednim przygotowaniu. Są także schorzenia, które wykluczają ten rodzaj aktywności. To m.in. choroby z miażdżycą tętnic, choroby serca, nadciśnienie, choroby płuc.

Morsy w Bieszczadach

W ostatni weekend lutego, od 26 do 28 lutego w Polańczyku odbędzie się Światowy Zlot Morsów. Będzie on połączony z zawodami w pływaniu, w których wezmą udział zarówno profesjonalni pływacy, jak i amatorzy morsowania z całej Polski.
Wyścigi odbędą na specjalnie do tego przystosowanym otwartym basenie o wymiarach 25 m na dystansach: 25, 50, 100, 200, 400 i 1000 metrów oraz sztafeta drużynowa 4 x 25 metrów.

Limit miejsc wynosi 250. Pozostało jeszcze kilkadziesiąt wolnych.

Czytany 284 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Pogoda

piątek, luty, 26, 2021

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik