Ruszyła akcja „Bieszczady to nie zadupie” Kadr z filmu
Jerzy Zuba

Ruszyła akcja „Bieszczady to nie zadupie” Wyróżniony

Bieszczady Napisał  piątek, 17 marzec 2017 11:30 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Media 0
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

LESKO, SANOK, BIESZCZADY, PODKARPACIE. Mieszkańcy Bieszczad mają już dosyć komunikacyjnego zacofania regionu. Jeśli plany przewoźników zostaną zrealizowane, coraz mniej autobusów docierać będzie m.in. do Leska. Kampanię „Bieszczady to nie zadupie” zainicjował w internecie Jerzy Zuba z Zagórza, radny powiatu sanockiego i prezes Stowarzyszenia DolinaKolejowa.pl.


Dlaczego radny zdecydował się na tak dosadną jej nazwę? - Bo po wielu spektakularnych akcjach, po spotkaniu w Zagórzu sejmowej komisji infrastruktury jako mieszkańcy czujemy niedosyt - tłumaczy. - Problemy zostały zdefiniowane, ale niewiele się dzieje, by je rozwiązywać. Zadupie to synonim zacofania. A my nie chcemy, żeby nasza część regionu była zacofana. Tą dosadnością chcemy zwrócić uwagę.

Zuba przekonuje, że wykluczenie komunikacyjne Bieszczadów postępuje. I wylicza przykłady: zawieszenie połączeń autobusowych z Bieszczadami przez PKS w Warszawie, Przemyślu i Rzeszowie, faktyczny paraliż komunikacji kolejowej (w Bieszczady z Rzeszowa dociera aktualnie jeden pociąg regionalny, kursujący tylko weekendy. - Kroplą, która przelała czarę goryczy jest zapowiedź firmy Arriva, która z końcem czerwca wycofuje się ze świadczenia usług komunikacyjnych w czterech południowych powiatach województwa podkarpackiego: bieszczadzkim, leskim, sanockim i brzozowskim - mówi Zuba.

Do akcji dołączają radni Zagórza. Inicjatorzy akcji liczą na reakcję kompetentnych osób i instytucji. Chcą zaapelować o zorganizowanie Podkarpackiego Transportowego Okrągłego Stołu, który wypracuje konstruktywne i realne do zrealizowania postulaty. - To kampania w sprawie, a nie przeciwko - zaznacza Zuba. - Poprzez pospolite ruszenie chcemy dać sygnał, że coś trzeba zrobić, wywołać refleksję u decydentów. Ostatecznością może być pikieta na newralgicznych trasach na Podkarpaciu - w trakcie majowego weekendu.

Walczmy o przyszłość i szanse rozwoju dla Bieszczadów.

Źródło: Starostwo Powiatowe Sanok, nowiny24.pl

Czytany 3559 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Pogoda

piątek, sierpień, 06, 2021

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik