Bieszczadzkie lato z książką po raz trzynasty. Nie było pechowo - było świetnie! Fot. Violetta Gajek / mojelesko.pl

Bieszczadzkie lato z książką po raz trzynasty. Nie było pechowo - było świetnie! Wyróżniony

Lesko i okolice Napisał  %PM, %10 %987 %2019 %22:%Cze wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Galeria 0
Oceń ten artykuł
(1 głos)

LESKO, PODKARPACIE. Aż szkoda, że to niezwykłe, pełne intelektualnych klimatów święto tak szybko przeminęło. Bieszczadzkie Lato z Książką - spotkania ze znakomitymi autorami książek i publicystami -  organizowane u nas, w sercu Bieszczad, to prawdziwa uczta dla ducha i powód do dumy. Za jego sprawą na kilka chwil Lesko zamienia się w prawdziwe miasto literatury. Dziękujemy i czekamy na więcej :)

Była to już trzynasta (nie pechowa!) edycja tego wydarzenia, którego pomysłodawcą jest dyrektor Wydawnictwa BoSz, Bogdan Szymanik. Tym razem dopisała również pogoda (a różnie z tym bywało) i Lesko przez dwa dni - pachniało słońcem, dobrą literaturą i rozmowami o niej.
Święto otworzył burmistrz Leska Adam Snarski, któremu podziękował za współpracę w przygotowaniu Dni Książki, dyrektor wydawnictwa BoSz Bogdan Szymanik. Dyrektor Szymanik przy tej okazji podziękował również wcześniejszym włodarzom naszego miasta za ich wieloletnie wsparcie przy organizacji bieszczadzkiego święta literatury.
Tradycyjnie także, oprócz niezwykle interesujących spotkań z publicystami, m.in. w leskiej bibliotece (tam, prócz "uczty" intelektualnej na gości czekały pyszne ciasteczka pani Asi, wspaniała kawa i przemiła atmosfera), organizowany był kiermasz książek oraz koncert muzyczny. W tym roku wystąpił dla wszystkich Daniel Gałązka z zespołem DGZZ.
Doceniajmy zatem wszystko to, co dzieje się w naszym mieście w trakcie Bieszczadzkiego Lata z książką, ponieważ to właśnie tego rodzaju wydarzenie daje nam szansę, tu, w małym, podkarpackim mieście na obcowanie nie tylko ze znakomitą literaturą, ale i na bezpośrednie spotkania z jej autorami.
Gratulujemy organizatorom i uczestnikom Dni Książki i... do zobaczenia za rok!

Zapraszamy do naszej FOTOGALERII (poniżej tekstu).

Fot. Violetta Gajek

Czytany 306 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Pogoda

poniedziałek, czerwiec, 17, 2019

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik