XIII Bieszczadzkie Lato z Książką zaprasza Wyróżniony

Lesko i okolice Napisała  %PM, %06 %903 %2019 %20:%Cze wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę 0
Oceń ten artykuł
(1 głos)

LESKO, PODKARPACIE. Już w najbliższy piątek i sobotę, 7 i 8 czerwca nasze miasto gościć będzie znakomitych pisarzy i publicystów, z którymi spotkać się będzie można w ramach XIII (już!) edycji Bieszczadzkiego Lata z Książką.

Bieszczadzkie święto książki na dobre zadomowiło się w kalendarzu najciekawszych i najbardziej wartościowych imprez, jakie odbywają się w Lesku. Co roku w Bieszczady przyjeżdżają znakomici autorzy książek, publicyści, aktorzy, dziennikarze, którzy stwarzają niepowtarzalną atmosferę dni książki i przyciągają coraz większą liczbę miłośników dobrej literatury. Jest to również świetna promocja naszego miasta, nie tylko w regionie, ale w całej Polsce. Można tylko pogratulować Wydawnictwu BoSz i jego dyrektorowi Bogdanowi Szymanikowi, zarówno pomysłu, jak i determinacji w jego realizacji.

W tym roku, już tradycyjnie, będziemy mieli możliwość spotkania z prof. Jerzym Bralczykiem (znakomite intelektualnie, pełne humoru rozmowy profesora z zaproszonymi goścmi są ozdobą dni książki) oraz prof. Lucyną Kirwil, Wojciechem Pszoniakiem, Michałem Ogórkiem, Katarzyną Grocholą, Grzegorzem Kasdepke oraz Agnieszką Taborską. Spotkania z nimi poprowadzi dziennikarz - Jerzy Kisielewski.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie kiermasz książki oraz koncert finałowy. Tym razem na deskach Bieszczadzkiego Domu Kultury wystąpi Daniel Gałązka z zespołem DGZZ. Muzycy zaprezentują m.in. utwory poezji śpiewanej.

Zapraszamy na wszystkie spotkania, organizowane zarówno w BDK Lesko, jak i w miejskiej bibliotece (wspaniała atmosfera).

Wstęp dla wszystkich - wolny.

Szczegóły na plakacie.

dni.ksiazki.plakat

Czytany 171 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Pogoda

poniedziałek, czerwiec, 17, 2019

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik