Fiolka

Narodowe czytanie wybitnej literatury polskiej na trwałe wpisało się w kalendarz wydarzeń kulturalnych niemal w całej Polsce. Wydarzenie to w swym założeniu ma propagować czytelnictwo i zachęcać do poznania twórczości najlepszych pisarzy. Siłą rzeczy leskie bibliotekarki od 2012 roku, czyli od kiedy impreza miała swój początek, starannie przygotowują się do tego wydarzenia. W tym roku czytana była „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.


Wszyscy jesteśmy już bardzo zmęczeni czasami epidemii, licznymi ograniczeniami, izolacją i strachem przed chorobą. Dlatego każdą, nawet najmniejszą oznakę powrotu do normalności traktujemy z wielką nadzieją i potrafimy się nią cieszyć. Nie dziwne zatem, że kiedy rząd ogłosił niedawne poluzowanie obostrzeń - otwarcie od 12 lutego basenów - wszystkim miłośnikom wodnej rekreacji mocniej zabiły serducha i zaczęli powszechne i szybkie "odkurzanie" strojów kąpielowych, klapeczek i czepków. Również mieszkańcy Leska znaleźli dobrą nowinę na stronie naszego Aquariusa - plakat z informacją, iż także leski basen otwiera swoje podwoje i zaprasza wszystkich klientów. Nic, tylko wykorzystać tę szansę na chociaż trochę wodnej radości w te ciężkie, zimowe czasy...


LESKO, PODKARPACIE. W poniedziałek, 1 czerwca, swoje podwoje otworzyła leska Galeria Synagoga. Na miłośników sztuki czekają piękne i różnorodne dzieła regionalnych twórców.


LESKO, PODKARPACIE. Stowarzyszenie Przestrzenie Wyobraźni działające przy gminie Lesko we współpracy z leską młodzieżą w odpowiedzi na apel Powiatowego Szpitala w Lesku zgłaszającego zapotrzebowanie na środki ochrony indywidualnej dla personelu organizuje społeczną zbiórkę funduszy na ten cel.


POLSKA. W piątek wieczorem premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformowali, że w związku z pandemią koronawirusa w Polsce wprowadzony został stan epidemii. W prawie i sytuacji obywateli sporo to zmienia. Pojawiają się nowe obowiązki i prerogatywy - wszystko, by jeszcze bardziej wzmocnić możliwości zapobieżenia rozprzestrzeniania się wirusa w społeczeństwie.


LESKO, PODKARPACIE. Jak na swoim profilu poinformował burmistrz Leska, Adam Snarski, w związku z sytuacją panującą wokół walki z epidemią koronawirusa, również i w naszym mieści udało się zorganizować doraźną pomoc dla szpitala. Poniżej treść informacji zamieszczonej przez burmistrza.


LESKO, PODKARPACIE. Ze względu na zagrożenie spowodowane epidemią koronawirusa, leski urząd miasta, podobnie jak wiele innych, wstrzymał bezpośrednią obsługę interesantów.


POLSKA. Komenda Główna Policji oraz FinCERT.pl – Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP ostrzegają przed fałszywymi ogłoszeniami związanymi np. z potrzebą zapłaty za szczepionkę przeciwko koronawirusowi COVID-19, czy przejęciem przez NBP środków klientów zdeponowanych w bankach jako tzw. rezerw krajowych NBP.


LESKO, PODKARPACIE. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19 na terenie naszego kraju, burmistrz Leska Adam Snarski przypomina o zakazie wynajmu miejsc noclegowych dla turystów.


LESKO, PODKARPACIE. Urząd miasta uruchomił całodobową infolinię dla mieszkańców gminy Lesko, gdzie mogą uzyskać wszystkie niezbędne informacje związane z pandemią koronawirusa oraz zgłaszać osoby wracające z zagranicy oraz przypadki naruszania kwarantanny.


Strona 1 z 30

Pogoda

poniedziałek, wrzesień, 27, 2021

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik