I Międzynarodowe Mistrzostwa Leska w Pływaniu. Sportowe święto już niebawem Wyróżniony

Lesko i okolice Napisał  wtorek, 24 wrzesień 2019 22:25 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę 0
Oceń ten artykuł
(1 głos)

LESKO, PODKARPACIE. W sobotę, 19 października w pływalni Aquarius odbędą się I Międzynarodowe Mistrzostwa Leska w Pływaniu. Będą to pierwsze zawody tak wysokiej rangi w naszym mieście. W zawodach mają wystąpić m.in. zawodnicy klubów Olimp Stropkow ze Słowacji i Na Start z Ukrainy.

Tak wysokiej rangi zawody pływackie będą organizowane w Lesku po raz pierwszy. Pomysłodawcą jest Piotr Roszniowski-Bury, trzeba dodać, że jest to impreza okolicznościowa, gdyż basen Aquarius i klub UKS Aquarius obchodzą w tym roku swoje pięciolecie istnienia.
Imprezę swym patronatem objął burmistrz Leska Adam Snarski, a przygotowania do zawodów idą pełną parą. Wykuto już m.in. specjalne medale oraz statuetki „Kamień Leski”, dzieła Zbigniewa Przytulskiego, lokalnego artysty rzeźbiarza.
Zawody są zorganizowane przy pełnej obsadzie sędziowskiej, a pomiar czasów odbędzie się przy użyciu tablic elektronicznych.
Zgłoszenia odbywają się za pomocą programu ENTRY EDYTOR. Nie wymagana jest licencja PZP, organizatorzy zapraszają do udziału w zawodach wszystkich chętnych.

Podczas leskich zawodów oprócz sportowych emocji, na kibiców czekać będą również wolontariusze DKMS, którzy będą dokonywali rejestracji przyszłych dawców szpiku.

Głównymi sponsorami zawodów są firmy Mansard oraz Rubber Sanok.

zawody.aquarius

Czytany 993 razy Ostatnio zmieniany środa, 25 wrzesień 2019 12:56

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Pogoda

czwartek, styczeń, 28, 2021

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik