Kot wpadł w kłusowniczą pułapkę. Sprawcy grozi do 5 lat więzienia Fot. KPP Lesko

Kot wpadł w kłusowniczą pułapkę. Sprawcy grozi do 5 lat więzienia

Lesko i okolice Napisał  %PM, %04 %959 %2020 %22:%Lut wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę 0
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

POLAŃCZYK, LESKO, BIESZCZADY. Dzielnicowi z Polańczyka zostali wezwani przez mieszkankę Terki, która zauważyła uwięzionego we wnykach kota. Kot trafił pod opiekę lekarza weterynarii ze schroniska "Wesoły kundelek" w Lesku.

W niedzielę po południu dzielnicowi z Polańczyka zostali powiadomieni przez mieszkankę Terki, że w lesie, we wnyki zastawione na niedźwiedzia złapał się kot.
- Zgłaszająca wskazała funkcjonariuszom świerkowy młodnik nad rzeką Solinka, w którym rzeczywiście znaleźli oni rannego kota. Łapa zwierzęcia uwieziona była w metalowym potrzasku przytwierdzonym do drzewa drutem. Przy nim znajdowała się elastyczna siatka z kiełbasą - informuje Katarzyna Fechner, rzecznik leskiej komendy policji.

O zdarzeniu powiadomiono lekarza weterynarii z Leska. Skierował on na miejsce pracownika, który zabrał kota razem z pułapką, gdyż nie było możliwości bezpiecznego uwolnienia go na miejscu. Obecnie ranny kot przebywa w leskim schronisku "Wesoły Kundelek".
Dzięki staraniom lekarzy, jest duża szansa, że łapkę uda się uratować i kot po okresie rehabilitacji wróci do pełnej sprawności. Jest już również chętna osoba, która chce przygarnąć zwierzę i dać mu nowy dom.

Funkcjonariusze zabezpieczyli wnyki zastawione przez kłusownika. Prowadzą postępowanie, które ma ustalić sprawcę tego czynu. Kłusownictwo jest przestępstwem i zgodnie z art. 53 pkt. 5 ustawy o prawie łowieckim grozi za to kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Źródło: KPP Lesko

kot.pulapka1

Czytany 293 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Pogoda

piątek, kwiecień, 10, 2020

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik