Ważne inwestycje także w Lesku Fot. UMiG Lesko

Ważne inwestycje także w Lesku Wyróżniony

Lesko i okolice Napisał  wtorek, 09 czerwiec 2020 04:11 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę 0
Oceń ten artykuł
(1 głos)

LESKO, PODKARPACIE. Jak poinformował urząd miasta, w Lesku przeprowadzane są w tym roku spore inwestycje, w dużej mierze możliwe do realizacji dzięki pozyskanemu dofinansowaniu.

Ponad 9 300 000,00 zł – tyle wyniesie koszt czterech inwestycji, jakie trwają obecnie w Lesku, a których inwestorem jest Gmina Lesko oraz Leskie Przedsiębiorstwo Komunalne. Kolejne - budowa żłobka i remont Bieszczadzkiego Domu Kultury - lada moment się rozpoczną.

- Mieszkania socjalne przy ulicy Przemysłowej:
Pierwsi lokatorzy wprowadzą się do nich najprawdopodobniej końcem tego, bądź początkiem przyszłego roku. W trzech budynkach została już wykonana elewacja zewnętrzna i większa część tynków wewnętrznych. Do pomieszczeń doprowadzone zostały także instalacje: gazowa, elektryczna i wodno-kanalizacyjna. W chwili obecnej trwają prace przy budowie parkingu oraz zewnętrznych przyłączy elektrycznych i gazowych.

- Świątynia Ormiańska:
Prace przy niej postępują bardzo sprawnie. Mimo że od strony Plant za wiele nie można dostrzec, przebudowano już wszystkie ściany, by w chwili obecnej montować nową więźbę dachową. Lada dzień pojawi się także nowa stolarka okienna. Wewnątrz budynku wykonywane są wylewki i konstrukcje schodów, a dzięki częściowemu dofinansowaniu w wysokości 60 000,00 zł z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków z/s w Przemyślu, prowadzona będzie konserwacja polichromii na sufitach pomieszczeń.

- Ulica Widokowa:
Zarys nowej – poszerzonej jezdni jest już widoczny. W całości wykonana została kanalizacja deszczowa. Ustawiane są krawężniki i trwają prace przy budowie chodnika. Całkowicie przebudowaną ulicą będzie można poruszać się bezpiecznie w październiku lub listopadzie.

- Przebudowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych:
Inwestycja Spółki LPK niedawno się rozpoczęła. Wykonawca robót prowadzi obecnie prace przy budowie dwóch zamykanych wiat garażowych do gromadzenia i zabezpieczenia odpadów wielkogabarytowych i elektrośmieci.

Zarządu Województwa Podkarpackiego przyznał Gminie Lesko również dofinansowanie z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych w wysokości 100 000 zł (bez wymaganego wkładu własnego) na modernizację drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Weremień. Droga połączy widokowo Weremień z Łączkami, a w przyszłości gmina chce utworzyć przy drodze infrastrukturę spacerowo-turystyczną.

Źródło: UMiG Lesko

osiedle.inwestycje2

osiedle.inwestycje3

osiedle.inwestycje4

Czytany 1170 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 09 czerwiec 2020 04:15

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Pogoda

środa, grudzień, 02, 2020

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik