„Pakiet ProStudent”. Mówimy - warto! Wyróżniony

AKTUALNOŚCI Napisał  czwartek, 21 październik 2021 21:39 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę 0
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

LESKO, PODKARPACIE. Uczelnie wyższe zainaugurowały rok akademicki 2021/2022. Studentom zaczynającym naukę przyjdzie na pewno zmierzyć się z poszukiwaniami książek naukowych i akademickich oraz częstymi wizytami w bibliotece. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Lesku zaprasza studentów do skorzystania z wielu udogodnień w ramach nowej edycji akcji „Pakiet ProStudent”. Akcja trwa od 15 października do końca listopada br. W tym okresie studenci, którzy zdecydują się zapisać do biblioteki, otrzymają zwiększony limit wypożyczeń, który będzie obowiązywał przez cały okres studiów.

Zapisu do biblioteki można dokonać przez Internet, a swoje dane osobowe potwierdzić z wykorzystaniem Profilu Zaufanego. Oprócz bogatej oferty książek drukowanych, nowo zapisani studenci otrzymają darmowy voucher do książek w wersji elektronicznej w Czytelni Ibook Libra.
Propozycje dla studentów to także technologiczne ciekawostki oraz zintegrowane usługi biblioteczne, które ułatwią życie każdego studenta. Strzałem w dziesiątkę jest aplikacja mobilna "e-Biblioteki Pedagogiczne" na platformy Android (Google Play), iOS (App Store) oraz Windows Phone (Microsoft Store) , która umożliwia pełną obsługę konta w systemie bibliotecznym oraz szybki i wygodny dostęp do nowoczesnych e-usług. Zapominalscy na pewno docenią fakt wbudowanej w aplikację karty bibliotecznej, którą dostają w postaci kodu kreskowego oraz QR.
W dzisiejszych czasach niezwykle cenimy mobilność. Warto przypomnieć, że użytkownicy biblioteki mogą korzystać z e-usług w ramach projektu „Podkarpackie e-biblioteki pedagogiczne”. Czytelnik w dowolnym czasie w dowolnym miejscu może zamówić książki, które zostaną dostarczone kurierem bezpośrednio pod wskazany adres. Czytelnik ponosi wyłącznie koszty zwrotu zamówionych książek lub oddaje je bezpośrednio w bibliotece. Dla książek i materiałów bibliotecznych wypożyczonych zdalnie wydłuża się dodatkowo okres wypożyczenia o 30 dni.
Aby skrócić czas wytężonej pracy umysłowej i wielogodzinnego wertowania tysiąca książek biblioteka poleca studentom wzbudzającą największe zainteresowanie e-usługę: zamawiania skanów lub kserokopii artykułów z czasopisma lub fragmentów książek.
Wygodnym i praktycznym rozwiązaniem jest również katalog INTEGRO prezentujący nie tylko zbiory biblioteczne, ale także pozycje z bibliotek cyfrowych czy katalogów Wolne Lektury, IBUK Libra. Jest to spore ułatwienie przy poszukiwaniu materiałów, bowiem nie ma potrzeby powtarzania tego samego na stronach różnych dostawców. Po wyszukaniu tytułu można, przy niektórych publikacjach, uzyskać dostęp do spisu treści. Każdy student otrzyma indywidualny instruktaż korzystania z elektronicznego katalogu INTEGRO oraz wszystkich nowych funkcjonalności i e-usług dostępnych w bibliotece.
Zapraszamy studentów wszystkich uczelni wyższych.

/Materiał nadesłany/

biblioteka.plakat1

Czytany 134 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 21 październik 2021 21:48

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Pogoda

sobota, grudzień, 04, 2021

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik