poniedziałek, październik, 02, 2023

Dni Leska 2022 - święto młodości Fot. Violetta Gajek / mojelesko.pl

Dni Leska 2022 - święto młodości Wyróżniony

AKTUALNOŚCI Napisał  czwartek, 02 czerwiec 2022 20:40 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Galeria 0
Oceń ten artykuł
(1 głos)

LESKO, PODKARPACIE. Od piątku do niedzieli (27-29 czerwca) mieszkańcy Leska mogli brać udział w obchodach dni miasta. Z myślą przede wszystkim o młodych ludziach przygotowano wiele atrakcji - od Żakinady, przez liczne zawody sportowe aż po występy artystyczne i święto kolorów.

Jak co roku, Dni Leska rozpoczęła Żakinada, czyli barwny pochód uczniów leskich szkół, którzy przygotowali najróżniejsze przebrania. Tym razem organiozatorzy Żakinady nieco ograniczyli wyobraźnię młodych twórców, wprowadzając jako motyw przewodni tematykę historii Leska i postaci związanych z naszym miastem.
Mogliśmy m.in. podziwiać piękne damy w długich sukniach, postawnych szlachciców i przedstawicieli ludności żydowskiej, która niegdyś stanowiła znaczącą część mieszkańców Leska. Młodzież stanęła na wysokości zadania, ale nam nieco brakowało pełnej wolności wyboru strojów, która w minionych latach czyniła żakinady niezwykle barwnymi i różnorodnymi.

Imprezy, prezentacje szkół i zawody sportowe organizowane z okazji Dni Leska odbywały się w sąsiedztwie leskiej pływali Aquarius, gdzie usytuowano scenę i plac zabaw dla najmłodszych.

Specjalne atrakcje dla starszych i młodszych dzieciaków przygotowały także sympatyczne przedstawicielki Uczelni Państwowej im. Jana Grodka z Sanoka. Było m.in. malowanie twarzy, nauka robienia baniek mydlanych, pokazy naukowe i przede wszystkim - świetna zabawa.

W trakcie obchodów Dni Leska nie mogło też zabraknąć przedstawicieli naszych służb mundurowych oraz zawodów sportowych dla tych nieco młodszych i całkiem już dorosłych leszczan.

Część artystyczną święta wypełniły niezawodne Bieszczadzkie Żabki, zespół wokalno-muzyczny BDK Lesko oraz koncert zespołu ludowego Lisznianie.
Wieczorem w sobotę można było także potańczyć wraz z zespołem muzycznym Bongo, a dzień wcześniej zwieńczeniem obchodów była "Eksplozja kolorów" (ale się działo...) i dyskoteka dla dzieci i młodzieży.

Tych, którzy nie mogli uczestniczyć w święcie miasta zapraszamy do naszej GALERII z klimatycznymi zdjęciami autorstwa Violetty Gajek.

GALERIA ZDJĘĆ - poniżej tekstu.

Czytany 744 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 02 czerwiec 2022 20:48

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.