poniedziałek, październik, 02, 2023

Stachuriada w Wilczej Jamie. Zaproszenie Wyróżniony

Imprezy Napisał  poniedziałek, 29 październik 2018 20:30 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę 0
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

SMOLNIK, BIESZCZADY. To już siodma edycja tego znakomitego przedsięwzięcia artystycznego, poświęconego twórczości Edwarda Stachury. Już 24 listopada Wilcza Jama w Smolniku będzie miejscem prawdziwej uczty poetycko-muzycznej, czyli koncertu - spektaklu poetyckiego "Stachura, cała jaskrawość". Serdecznie zapraszamy!

Festiwal STACHURA to projekt artystyczny poświęcony twórczości Edwarda Stachury, a także promocji młodych, utalentowanych piosenkarzy, którzy pod okiem profesjonalnych, doświadczonych muzyków uczą się interpretacji i muzycznej wrażliwości.
Festiwal rozpoczyna się co roku od „Warsztatu poezji czynnej im. Edwarda Stachury”. Tam powstają ostateczne aranżacje i interpretacje piosenek, które składają się później na muzyczny spektakl poetycki, prezentowany podczas kilku koncertów.
Kompozytorem piosenek jest Roman Kołakowski, szef artystyczny tego projektu, a za muzyczny kształt odpowiada Adam Skrzypek, kierownik muzyczny Teatru Capitol we Wrocławiu.

Jednym z miejsc, gdzie można usłyszeć niezwykłe wykonania i muzyczne interpretacje poezji Stachury jest Wilcza Jama w Smolniku nad Sanem.

Również i tej jesieni, w sobotę 24 listopada, o godz. 19.00 odbędzie się tam muzyczny spektakl poetycki "STACHURA, CAŁA JASKRAWOŚĆ".

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!

stachuriada.2018

Czytany 1675 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.