Ciekawa propozycja BDK Lesko - Mój Nikifor Kadr z filmu "Mój Nikifor"

Ciekawa propozycja BDK Lesko - Mój Nikifor

Kino, Teatr Napisał  środa, 27 maj 2020 19:09 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę 0
Oceń ten artykuł
(1 głos)

LESKO, PODKARPACIE. Na stronie BDK Lesko znaleźć można ciekawą propozycję dla wszystkich miłośników dobrego kina - link umożliwiający obejrzenie interesującego filmu - Mój Nikifor, ze znakomitą rolą Krystyny Feldman.

Mój Nikifor to oparta na autentycznych wydarzeniach historia ośmiu ostatnich lat życia Nikifora, zaliczanego do piątki najwybitniejszych prymitywistów świata.
Nikifor przez większość życia był pogardzany, nierozumiany i wyśmiewany. W Krynicy uchodził za pomylonego, budził strach albo śmiech. W 1960 roku jego losy krzyżują się z Marianem Włosińskim, młodym malarzem. Włosiński początkowo chce pozbyć się natręta, lecz gdy go lepiej poznaje, odkrywa tkwiący w nim geniusz, niesamowitą siłę jego malarstwa, brak przywiązania do doczesności i pokorę wobec sztuki. Porzuca malarskie ambicje, a sensem jego życia staje się opieka nad genialnym malarzem. Siedem lat później w warszawskiej „Zachęcie” odbywa się pierwsza retrospektywna wystawa prac Nikifora, która staje się jednocześnie dniem jego wielkiego triumfu.
/www.filmweb.pl/

Warto poświęcić chwilę wolnego czasu, aby zatopić się w świecie Nikifora i podziwiać kreację aktorską Krystyny Feldman w tytułowej roli (!).

Link do filmu - TUTAJ.

Zapraszamy!

Czytany 418 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Pogoda

czwartek, styczeń, 28, 2021

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik