środa, czerwiec, 19, 2024

Dobry sezon młodych pływaków UKS Aquarius Lesko Źródło: UKS Aquarius Lesko

Dobry sezon młodych pływaków UKS Aquarius Lesko Wyróżniony

SPORT W REGIONIE Napisał  niedziela, 12 grudzień 2021 09:24 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Galeria 0
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W pierwszą sobotę grudnia młodzi pływacy UKS Aquarius Lesko wzięli udział w finale Podkarpackiej Ligii Pływackiej, rozgrywanym na pływalni Smoczka w Mielcu. Wszystkich cieszą coraz lepsze wyniki naszych młodych pływaków i wysokie miejsce drużyny w lidze.

W ostatnich zawodach ligi w tym roku naszym zawodnikom udało się zdobyć 3 medale indywidualne i 2 drużynowo w sztafetach 4x50. Wielu zawodników z leskiego  klubu wystartowało po raz pierwszy na tak mocnej imprezie.

Dla naszego klubu medale zdobywali:  
- Maria Menet na 50 m motylkiem (Marysia zdobyła swój pierwszy brązowy medal w zawodach ligi i liczymy, że jak i Milena Miler, już od wiosny będą zdobywały regularnie medale w ligowych zawodach).
- Łukasz Orłowski, który na 100 m dowolnym wywalczył również pierwszy brąz w zawodach ligowych poprawiając swój rekord życiowy o 16 s. Czekaliśmy kilka miesięcy na formę Łukasza i nareszcie przyszła.
- Aleksandra Flore, która zdobyła brąz na dystansie 200 m dowolnym,  podciągając swoją życiówkę o prawie 4 s.
- sztafety, gdzie nasze dziewczyny po mocnej rywalizacji zdobyły 2 srebra - w młodszej i starszej kategorii. W rywalizacji młodszych dziewcząt zabrakło do złota niespełna 1 s, a w kategorii starszej nasze dziewczyny musiały uznać wyższość sztafety z "Sokoła" Rzeszów, w której występowała niedościgniona i prezentująca w tym sezonie wysoką formę Weronika Cyran.

Wielką radość naszemu sztabowi trenerskiemu przynieśli  w ogóle wszyscy zawodnicy. Cieszymy się bardzo, że drużyna pomaga sobie nawzajem, wspiera się i kibicuje swoim kolegom w walce o medale. Nie zawsze każdy zawodnik może mieć dzień na zdobywanie medalu, ale zawsze zauważalne jest wsparcie kolegów.

W całej lidze nasz klub uzyskał bardzo wysokie 6 miejsce w punktacji. Z każdą edycją zajmujemy coraz wyższą lokatę i to napawa na przyszłość optymizmem, bo może wkrótce uda się nam  rywalizować o podium Podkarpackiej Ligi Pływackiej.

Wielu naszych zawodników mimo braku krążka na szyi pokazało, że potrafią bardzo szybko pływać i plasować się na miejscach w pierwszej dziesiątce, co jest dobrą prognozą na przyszłość. Często brakowało po prostu odrobiny szczęścia, tak jak na 100 m dowolnym dziewcząt, gdzie nasze zawodniczki - Zosia Florczak, Maria Menet, Milena Miller - niemalże równo dopłynęły do mety, zajmując kolejno 4, 5 i 6 miejsce z niewielką stratą do podium.
Z nowymi rekordami życiowymi kończyły finał ligi również Karolina Sobol, Paulina Karwaj i Zuzanna Bochnak. Bardzo dobrze spisywała się grupa najmłodszych chłopaków 2013 rocznik, którzy z zawodów na zawody prezentują coraz wyższą formę i notują coraz lepsze wyniki. 
Niestety, tak jak w innych drużynach, nie mogliśmy stawić się na zawody w pełnym składzie z powodu przymusowych kwarantann zawodników.

Dziękujemy wszystkim osobom które okazały w tym roku wsparcie i pomocną dłoń w wyjazdach zawodników na zawody ligowe. Bez was wiele sukcesów klubu nie miałoby miejsca. DZIĘKUJEMY!

Zapraszamy do małej GALERII ZDJĘĆ Z OSTATNICH ZAWODÓW - pod tekstem.


Wyniki z zawodów dostępne pod linkami
http://live.livetiming.pl/.../2021/12_04_mielec/index.html

Punktacja ligowa:

http://live.livetiming.pl/.../12_04_mielec/druzynowa.pdf

#UKS AQUARIUS TEAM #PŁYWACKA GMINA LESKO#

Źródło: UKS Aquarius Lesko

Czytany 1315 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 12 grudzień 2021 09:37

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.