Zmiana czasu. Dziś w nocy przestawiamy zegarki Fot. Foter

Zmiana czasu. Dziś w nocy przestawiamy zegarki

AKTUALNOŚCI Napisał  sobota, 28 marzec 2020 19:14 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę 0
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

POLSKA. Już tej nocy zmieniamy czas z zimowego na letni. Wskazówki przesuniemy o godzinę do przodu, dokładnie z 2.00 na 3.00. Niestety, pośpimy krócej, jednak w obecnej sytuacji, gdy pozostajemy w domach, zmiana czasu na letni wydaje się nie być tak znacząca, jak w ubiegłych latach.

W nocy z 28 na 29 marca zmieniamy czas z zimowego na letni - pośpimy przez to o godzinę krócej, ale za to dzień będzie coraz dłuższy. W niedzielę nad ranem wskazówki zegarów przesuniemy z godz. 2.00 na 3.00.

Ale zmiana czasu na terenie Unii Europejskiej ma zostać zniesiona. Ta decyzja ma związek z wynikiem ankiety dotyczącej przestawiania zegarków, przeprowadzonej w 2018 roku wśród mieszkańców UE. Większość ankietowanych opowiedziało się wtedy za zniesieniem zmiany czasu. Kraje członkowskie do końca 2021 r. mają zdecydować czy wybierają czas letni, czy zimowy.

Dopóki szczegóły nie zostaną doprecyzowane, dwa razy do roku będziemy przestawiać zegarki. Czas letni zostanie z nami do 25 października, kiedy to znów przesuniemy wskazówki - zacznie obowiązywać czas zimowy.

Czytany 319 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Pogoda

środa, grudzień, 02, 2020

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik