Sobotnia Eskapada nad Sanem. Było warto... Fot. Violetta Gajek / mojelesko.pl

Sobotnia Eskapada nad Sanem. Było warto... Wyróżniony

Lesko i okolice Napisał  piątek, 18 czerwiec 2021 04:28 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Galeria 0
Oceń ten artykuł
(1 głos)

LESKO, PODKARPACIE. Pogoda w to sobotnie, czerwcowe popołudnie nie mogła być inna niż słoneczna, bo musiała wspomóc społecznie działających uczestników akcji "Sobotnia Eskapada nad Sanem", którzy tego dnia oczyścili brzeg Sanu na wysokości starego basenu i przygotowali wspaniałe miejsce do letniego wypoczynku i rekreacji dla całych rodzin. Oczywiście na początku był pomysł...

Pomysłodawcą tej pożytecznej akcji był Dariusz Sowa, który do tego przedsięwzięcia pozyskał sponsorów i zaprosił wszystkich chętnych do charytatywnego działania na rzecz lokalnej społeczności.
Mimo trudności, udało się "skrzyknąć" na termin 12 czerwca grupę wspaniałych ludzi wielkiego serca, którzy nie tylko "dali" swój czas i zręczne ręce, ale również użyczyli sprzętu, dzięki któremu można było w tak krótkim czasie nie tylko posprzątać brzeg Sanu przy starym basenie i wykosić tamtejszy teren rekreacyjny, ale również wyrównać plac boiska do siatkówki, naprawić i pomalować stare i dorobić kolejne ławeczki, a nawet zawiesić "oponowe" chuśtawki na drzewach, gwarantujące znakomitą zabawę dla młodych mieszkańców naszej gminy.
Udało się również, dzięki działaniom pomysłodawcy Eskapady i wsparciu sponsorów, zainstalować przenośną toaletę Toi-Toi. Będzie ona utrzymywana w czystości przez LPK Lesko, a po sezonie będzie służyła mieszkańcom ustawiona w pobliżu leskiego cmentarza.

A na koniec Eskapady oczywiście nie mogło zabraknąć ogniska z kiełbaskami (podziękowania dla Darka...) i wspaniałej atmosfery wśród przyjaciół... :)

Cała akcja mogła dojść do skutku dzięki zaangażowaniu i pomocy sponsorów. Oto oni:
- Entra Sprzęt Lesko
- Pan Paweł Wrona
- Pan Roman Kępski
- Firma Szelców
- Firma Delfin
- Firma AMGiS
- Państwo Dobrzańscy
- ABC u Sowy
- Pan Dawid Lipka
- Pan Łukasz Woźniczak
Zgodę i wsparcie dla akcji wyraził również burmistrz Adam Snarski.

Pomysłodawca akcji Dariusz Sowa szczególne podziękowania za wielkie zaangażowanie przekazuje panu Wacławowi Kuzło i niezastąpionej,  wspaniałej ekipie z Bezmiechowej oraz pani prezes Leskiego Przędsiębiorstwa Komunalnego Lilianie Szymonowskiej.

Poniżej tekstu nasza mała GALERIA ZDJĘĆ dokumentujących Eskapadę.

Fot. Violetta Gajek / mojelesko.pl;
Zdjęcie "z lotu ptaka" - Paweł Murawski

Czytany 484 razy Ostatnio zmieniany piątek, 18 czerwiec 2021 05:46

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Pogoda

poniedziałek, wrzesień, 27, 2021

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik