poniedziałek, lipiec, 15, 2024

Dzień Matki - kwiaty to nie wszystko... Foter

Dzień Matki - kwiaty to nie wszystko...

Felietony Napisał  czwartek, 26 maj 2016 10:35 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę 0
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nasz Mamy... - są przez nas kochane, choć przede wszystkim to one nas kochają ponad własne życie. Bywają nadopiekuńcze, bywają marudne, nierzadko wtrącają się w nasze sprawy, traktują jak dzieci, nawet gdy i na naszych skroniach nie brak siwych włosów, ale to matki do końca życia są naszą przystanią. Dziś możemy dać im wiele prezentów, choć z pewnością one czekają przede wszystkim na ten jeden - naszą obecność...

To nieprawda, że bycie matką to samo szczęście. Nie miejmy złudzeń - kobieta dla macierzyństwa poświęca się w stopniu, na jaki pewnie nie zdobyłoby się większość mężczyzn.
Nawet te najszczęśliwsze mamy mają dni, kiedy  wychowanie dzieci nie jest tym, co powoduje, że świat staje się bardziej kolorowy.
Jednak codziennie wycierają zasmarkane nosy, zmieniają pieluchy, pocieszają, słuchają tysięcy pytań, karmią, czasem karcą, częściej przytulają, dmuchają na zadrapane kolana, czytają bajki, pilnują odrabiania lekcji, stoją pod bramą szkoły przed pierwszymi egzaminami i denerwują się przed ostatnimi.
I w końcu puszczają nas w świat, do naszych pasji i miłości, a potem płaczą (oby z radości...) na ślubach i z niecierpliwością czekają na wnuki. Są z nami, gdy jest nam dobrze, a jeszcze bardziej, kiedy źle.
Zagonieni, zajęci własnymi sprawami, często zapominamy, że one - Mamy - nigdy nie przestają nimi być. Dziś zatem - nawet jeśli nam "nie po drodze" - bądźmy dziećmi. Ich dziećmi. To wystarczy. (md)

Czytany 2176 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.