KineDok w Galerii Sanockiej BWA. Na początek - „Ameryka”

Kino, Teatr Napisał  %PM, %03 %913 %2016 %20:%Mar wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę 0
Oceń ten artykuł
(1 głos)

SANOK. BWA Galeria Sanocka – Pracownia Edukacji Artystycznej została zaproszona do udziału w międzynarodowym projekcie o nazwie KineDok. W sobotę, 5 marca obejrzeć będzie można pierwszy film - "Ameryka".

KineDok to unikalny międzynarodowy klub filmowy oraz alternatywna platforma dystrybucyjna
skupiająca zarówno miłośników, jak i twórców kina dokumentalnego. Zrzesza kilka krajów europejskich: Czechy, Słowację, Chorwację, Rumunię, Węgry, Polskę i Norwegię.

W ramach tego projektu w BWA Galerii Sanockiej - nieodpłatnie - będą  pokazywane filmy wybrane przez ekspertów KineDok. W ciągu roku obejrzeć będzie można 15 europejskich filmów dokumentalnych ze wszystkich krajów biorących udział w projekcie.

Głównym organizatorem KineDok jest Instytut Filmu Dokumentalnego z siedzibą w Pradze, a koordynatorem w Polsce jest Krakowska Fundacja Filmowa, organizator jednego z najstarszych w Europie festiwali filmowych – Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Zobaczymy filmy prezentowane i nagradzane na polskich festiwalach filmowych,takie jak „Efekt domina” Eweliny Niewiery i Piotra Rosołowskiego, „Toto i jego siostry” Alexandra Nanau, „Na zakręcie” Gábora Hörchera, ale też filmy premierowe, które dopiero rozpoczynają swoje życie festiwalowe: „Pięściarka” Mihai Dragolea i Radu Constantin Mocanu, „Dobrze mi z Tobą” Evy Kralević, „Bracia w muzyce” Balázsa Lévai, „Rodzeństwo” Frode Fimland.
Wszystkie pokazywane tytuły to produkcje z lat 2014 i 2015, prezentowane zatem będzie najnowsze kino dokumentalne z szerokim przekrojem tematycznym i wyrazistymi bohaterami.

Pokazy odbędą się w 25 miejscach w Polsce – w dużych i zupełnie małych miastach, potrwają do końca roku. Dużą atrakcją projekcji będę także spotkania z twórcami i gośćmi związanymi z tematyką filmu, a także różnorodne wydarzenia towarzyszące.
To również niezwykła szansa na zapoznanie się z ważnymi i ciekawymi filmami, których nie znajdziemy w szerokiej dystrybucji kinowej.

Już w najbliższą sobotę, 5 marca w BWA Galerii Sanockiej projekcja filmu "Ameryka".

„Bára przyjeżdża do Czech aby poznać ojczyznę swoich rodziców. Honza chciałby zamieszkać w Nowym Jorku i zostać gwiazdą muzyki. Podążając za czechosłowacką ideą „Ameryki na niby” bohaterowie wyruszają do miejsca, gdzie można czuć się wolnym, gdzie wciąż mieszkają rdzenni Amerykanie, a prerię przemierzają bizony. Podróż Báry i Honzy to uniwersalna opowieść o przyjaźni, muzyce i marzeniach o wolności”.

„Ameryka”
Czechy 2014 | 84′ Reż. Jan Foukal

05.03.2016 r., godz. 17.30  

WSTĘP WOLNY!


Źródło: BWA Galeria Sanocka

ameryka.kinedok

kineDok ulotka1

Czytany 632 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Pogoda

wtorek, lipiec, 16, 2019

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik