Sztuka na sposób bieszczadzki. Galeria Synagoga zaprasza arch. mojelesko.pl / V. Gajek

Sztuka na sposób bieszczadzki. Galeria Synagoga zaprasza Wyróżniony

Wystawy Napisał  poniedziałek, 06 czerwiec 2016 12:12 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Galeria 0
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Jak co roku, wraz z początkiem sezonu letniego, Galeria Synagoga w Lesku otworzyła podwoje dla zwiedzających. Artyści bieszczadzcy, których prace można obejrzeć w leskiej galerii tworzą sztukę w sugestywny, specyficzny dla naszego regionu sposób, który znajduje stałe i coraz większe grono entuzjastów - miłośników zarówno Bieszczad, jak i regionalnych twórców.

W bieszczadzkiej sztuce i jej twórcach można się zakochać od pierwszego wejrzenia albo "dojrzewać" do tego uczucia powoli, z roku na rok zapadając w ich świat coraz pełniej. Efekt będzie taki sam - zauroczenie tymi krzywaśnymi świątkami, zafrasowanymi dziadami, krasnymi ozdobami i malarskimi cudeńkami.
Jeśli jeszcze nie poznaliście tego "Bieszczadu" i jego twórców - zachęcamy do odwiedzenia leskiej Galerii Synagoga. Bieszczadzkie zadumania wciągną was swoim klimatem, kształtem, kolorami, zapachem drewna i werniksu...
Będziecie niemal o krok od tych niezwykłych ludzi, którym przyszło żyć i tworzyć w Bieszczadach. A jacy oni są, niełatwo opowiedzieć, bo nie mieszczą się zwykle w ułożonym świecie i niechętnie dzielą przemyśleniami. Ale... jest ich sztuka. Dlatego warto spojrzeć na rzeczywistość ich oczyma.

Wśród prezentowanych w Synagodze prac są m.in. rzeźbiarskie "zadumania" leskiego twórcy - Mariana "Juranda" Łęgowskiego.

W naszej GALERII FOTOGRAFII prezentujących wystawę, dołączyliśmy również piękne zdjęcia Juranda "przy pracy". Zachęcamy do ich obejrzenia :)
(md)

Zdjęcia: Violetta Gajek

Czytany 798 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

poniedziałek, listopad, 12, 2018

amgis

Pogoda

poniedziałek, listopad, 12, 2018

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik