Andrzejki w kinie z Polą Negri! Wyróżniony

Kino, Teatr Napisał  %PM, %16 %886 %2016 %20:%Lis wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę 0
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

SANOK, PODKARPACIE. Kino Sanockiego Domu Kultury zaprasza na niezwykły seans filmowy w środę, 30 listopada - film niemy "Mania" z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu CZERWIE.

„CZERWIE” to niezależna polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu.
Muzycy są twórcami i wykonawcami muzyki do wielu projektów teatralno-filmowo-plastycznych. Stworzyli i wykonywali muzykę do spektaklu w reżyserii Piotra Cieplaka „Albośmy to jacy, tacy" na podstawie „Wesela" St. Wyspianskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa, 2007). Sztukę wystawioną 50-krotnie w stolicy wyemitowano wielokrotnie w TVP Kultura.
W swojej dyskografii muzycy mają 5 autorskich albumów. W roku 2004 zespół wydał album pt. „Padlina" między innymi z gościnnym udziałem Maćka Maleńczuka i Andrzeja Przybielskiego. Rok 2008 przyniósł limitowany projekt pt. „Otwarta Sztuka Dla Ludu", który niejednokrotnie goscił na antenach polskich i europejskich stacji radiowych.
W roku 2012 ukazała się różnorodna stylistycznie płyta „Melanż” uznana przez krytyków za jedną z najlepszych płyt wydanych Polsce  w  2012 roku. Rok później grupa wydała album "Czerwie Nosferatu Live", będącą muzycznym zapisem trasy koncertowej pod tym samym tytułem. W tym czasie grupa tworzyła również muzykę do sztuk teatralnych (m.in. Teatr Kilinika Lalek), filmów niemych, dokumentu i fabuły (Xawery Żuławski TVP Kultura), ostatnio do produkcji o łódzkim obozie koncentracyjnym dla dzieci (podczas II wojny światowej), w reżyserii Urszuli Sochackiej – „Nie wolno się brzydko bawić”, współprodukowanym przez TVN oraz Polski Instutyt Sztuki Filmowej.
W marcu 2016 roku grupa została zaproszona i wystąpiła na prestiżowym europejskim festiwalu Kina Niemego Hippodrome 2016 w Szkocji.

W skład grupy wchodzi obecnie 4 muzyków – Wojtek Zaborowski, Maciek Kudłacik, Paweł Zawarus, Piotrek Bogunia – operujących następującym nstrumentarium: perkusja, ksylofon, instrumenty perkusyjne, instrumenty etniczne, bas, gitara, mandolina, akordeon, syntezatory.

CZERWIE znajdują się w ścisłej, polskiej czołówce grup grających „na żywo” muzykę  do filmów niemych.

Zapraszamy na seans! Początek - 30 listopada, godz. 18.00.

pola.negri.kino1b

 

 

Czytany 627 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Pogoda

niedziela, październik, 20, 2019

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik