Dawna szkoła... Dzisiejsze, nowoczesne szkoły mogłyby się od tych nauczycieli sporo nauczyć o szacunku dla różnorodności religii. Dawna szkoła... Dzisiejsze, nowoczesne szkoły mogłyby się od tych nauczycieli sporo nauczyć o szacunku dla różnorodności religii. Fot. Violetta Gajek / mojelesko.pl

Historia, której nie można zapomnieć... Wystawa "Dawne Lesko w latach 1918-39" Wyróżniony

Wystawy Napisał  czwartek, 08 listopad 2018 21:41 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Galeria 0
Oceń ten artykuł
(1 głos)

LESKO, PODKARPACIE. W minioną środę, 7 listopada w Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku odbył się wernisaż wystawy, przygotowanej z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dokumentuje ona życie i rozwój naszego miasta w latach 1918-39. To zapadająca w pamięć lekcja historii i spojrzenie w przeszłość Leska i jego mieszkańców.

Do 4 grudnia odwiedzając małą galerię BDK Lesko możemy być uczestnikami świata, którego już co prawda nie ma, lecz z pewnością nie powinien być zapomniany i z którego wyrośliśmy my - współcześni mieszkańcy Leska.
Ludzka pamięć jest bowiem ulotna, a te, "przyprószone" czasem fotografie, wycinki z gazet, szyldy, tablice, te wszystkie uratowane przed przed wojenną pożogą przedmioty stały się dziś świadkami historii i jej "kronikarzami". 

Nie zmarnujmy zatem wspaniałej okazji do spojrzenia w przeszłość naszego miasta, w twarze ludzi, którzy żyli tu przed nami. Ich codzienne, i te wyjątkowe sprawy, udokumentowane na starych fotografiach, opisane na szpaltach ówczesnych gazet mogą nam więcej powiedzieć o historii Leska, niż naukowe dysertacje...

Zapraszamy do Małej Galerii BDK Lesko!

(md)

Poniżej tekstu - GALERIA ZDJĘĆ ze środowego wernisażu.

Fot. Violetta Gajek

Czytany 1121 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 08 listopad 2018 22:15

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Pogoda

poniedziałek, wrzesień, 28, 2020

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik