poniedziałek, lipiec, 15, 2024

Hamlet i Cool Baby, czyli VIII Senioriada Lesko 2018

Imprezy Napisał  wtorek, 11 grudzień 2018 05:26 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Galeria 0
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

LESKO, PODKARPACIE. Przegląd twórczości bieszczadzkich seniorów gromadzi coraz większe grono uczestników i przyciąga wielu widzów, którzy świetnie bawią się podziwiając talent dojrzałych artystów. Mowa oczywiście o SENIORIADZIE, której ósma edycja odbyła się w BDK Lesko na przełomie listopada i grudnia br.

O tym, że leska Senioriada cieszy się coraz większą popularnością świadczy fakt, że w tym roku - po raz pierwszy - mogliśmy podziwiać występy artystów-seniorów aż przez dwa dni, 30 listopada i 1 grudnia.
W pierwszym dniu przeglądu zaprezentowali się m.in. seniorzy z Osiedlowego Domu Kultury Puchatek w Sanoku w znakomitej „Parafrazie Hamleta”.
Na scenie BDK wystąpiły również - po raz kolejny - zespoły wokalne: Leszczanie, Uherczanie oraz zespół działający przy Osiedlowym Domu Kultury Gagatek w Sanoku.
Całą widownię rozbawiła do łez humoreska Cool Bab z Bezmiechowej. Trzeba przyznać, że kabaret „Cool Baby” to prawdziwy wulkan "babskiej" energii. Z kolei wiele wzruszeń zaserwowali widzom seniorzy z Klubu Poetyckiego Szept.
Drugi dzień Senioriady przebiegł pod dyktando teatru. Na scenie wystąpili artyści z Dyskusyjnego Klubu Książki przy Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesku w spektaklu „Żubry”, a także działający przy DPD w Sanoku Teatr "Szczęśliwa Przystań" w sztuce „Smok w Nieswarowie”. Widzowie podziwiali również występy zespołów Leskowianie, Echo Ustrzyk i Oratyk.

Podsumowując 8. Senioriadę trzeba przyznać, że mamy w Bieszczadach bardzo wielu utalentowanych seniorów i na pewno nikt z widzów nie mógł narzekać na nudę, bo nasi dojrzali artyści potrafili zagrać na wszystkich nastrojach odbiorców - bawili i wzruszali, a ich talenty pięknie błyszczały na scenie Bieszczadzkiego Domu Kultury. Również wystawione w Małej Galerii prace prezentowały wysoki poziom artystyczny.
Z pewnością leska Senioriada stała się świetnym pomysłem na aktywizację i artystyczną realizację dojrzałych twórców z naszego regionu.

Zapraszamy za rok!

(md)

Poniżej tekstu - nasza GALERIA ZDJĘĆ z Senioriady

Fot. Violetta Gajek

Czytany 1969 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 11 grudzień 2018 05:35

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.