Hamlet na scenie Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku Walny Teatr

Hamlet na scenie Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku

Kino, Teatr Napisał  %AM, %21 %505 %2015 %11:%Lis wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę 0
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

LESKO. Bieszczadzki Dom Kultury zaprasza w czwartek, 26 listopada na spektakl "HAMLET". Nietypową interpretację dramatu przedstawi Walny Teatr Z Warszawy.

Historia Hamleta - duńskiego księcia, opowiedziana za pomocą lalek. Hamlet – nawiedzony zrządzeniem losu przez Ducha Ojca. Przypadkowo wtajemniczony w Inną Rzeczy Wistość – dotknięty palcem Boga w sprawie relacji Ojciec - Syn (już Duch – jeszcze ciało).  

Ten spektakl w BDK Lesko już 26 listopada o godz. 10.00. Jest on realizowany w ramach projektu KULTURA NA KARPACKIM SZLAKU.

Kultura na Karpackim Szlaku to tytuł projektu, w ramach którego odbywa się cykl październikowo-listopadowych wydarzeń artystycznych, m.in.: audycja muzyczna „Instrumenty Świata”, warsztaty teatralne i lalkarskie w miejscowościach Krzywa, Głojsce, Zawadka Rymanowska, Sanok i Lesko.

W ramach tego projektu, także 26 listopada odbędą się w Lesku warsztaty lalkarskie dla dzieci oraz warsztaty mistrzowskie w Niepublicznej Szkole Muzycznej pierwszego stopnia dla uczniów szkoły (klasa fletu, fortepianu i skrzypiec).

WALNY TEATR powstał w roku 1999 z inicjatywy Adama Walnego, absolwenta wydziału Reżyserii Teatru Lalek Akademii Teatralnej w Warszawie, stypendysty Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Teatr w swych pracach penetruje różne tradycje teatru lalki, maski i przedmiotu w warunkach studyjnych, estradowych i ulicznych.
Używa lalki również poza sceną: w edukacji, terapii i sztuce performance.
Adam Walny jest twórcą takich widowisk jak Kuglarz i Śmierć, Motyl, Genesis, Kamieniarz, Misterium Narodzenia, Dziadek, Hamlet, Don Kichote, Opus Hamlet, Szekspir - made in Poland  czy Przygody Kropli Wody z którymi uczestniczy w najważniejszych festiwalach sztuki lalkarskiej w Polsce i za granicą.
Jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Adam Walny jest też m.in. autorem podręcznika do teatru lalek Teatr Przedmiotu (SDK 2007) oraz założycielem Instytutu Sztuki Lalkarskie i Teatru Przedmiotu w Ryglicach.

Zapraszamy również na stronę teatru: TUTAJ

Źródło: BDK Lesko

 

 

karpacka.ok

Czytany 916 razy Ostatnio zmieniany %PM, %21 %934 %2015 %21:%Lis

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Pogoda

niedziela, październik, 20, 2019

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik