Leski "Aquarius" kuźnią pływackich talentów Wyróżniony

Lesko i okolice Napisała  %PM, %02 %862 %2019 %19:%Paź wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę 0
Oceń ten artykuł
(1 głos)

LESKO, PODKARPACIE. Już niebawem nasze miasto gościć będzie młodych sportowców biorących udział w I Międzynarodowych Mistrzostwach Leska w Pływaniu. Zawody te będą również okazją do uświetnienia pięciolecia leskiego "Aquariusa". W krótkim czasie młodzi pływacy z Leska osiągnęli tak dobre wyniki, że dziś są sportową wizytówką naszego miasta. A wszystko zaczęło się w 2014 roku.

Wtedy to, zaraz po uroczystym otwarciu leskiego basenu, powstał pomysł stworzenia mocnego klubu pływackiego. Pierwsze zajęcia odbyły się w październiku w 2014 r. z grupą około 30 osób. W roku następnym UKS "Aquarius" liczył już ponad 100 młodych adeptów pływania. Po tegorocznych naborach w zajęciach uczestniczy ponad 260 pływaków.
Klub "Aquarius" jest połączeniem dwóch struktur - nauki i szkolenia młodych pływaków oraz doskonalenia i treningu pływackiego, a przygodę z pływaniem można tu rozpocząć już od 4 roku życia (bez ograniczenia górnej granicy wieku). Zastosowane metody szkoleniowe sprawdzają się - aktualnie w klubie doskonali swoje umiejętności ponad 30 licencjonowanych pływaków funkcjonujących w strukturach Polskiego Związku Pływackiego.
Leski klub jest jednym ze współtwórców Południowo-Podkarpackiej Ligi w Pływaniu, a zawodnicy "Aquariusa" właśnie w tych zawodach stawiali swoje pierwsze sportowe kroki. Dzięki ciężkiej pracy, z roku na rok osiągali coraz lepsze wyniki i zdobywali coraz więcej punktów. Na koniec cyklu w roku 2018/2019 zajęli drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej, wielokrotnie zwyciężając w poszczególnych zawodach.
Klub "Aquarius" podjął również walkę w zawodach mistrzostw Okręgu Podkarpackiego, gdzie może pochwalić się imponującym dorobkiem medalowym. Znalazło to odzwierciedlenie w klasyfikacji - w roku ubiegłym podczas mistrzostw okręgu zajął 2 miejsce w rankingu progresywności klubowej.
Ciężka praca trenerska i zaangażownie pływaków UKS "Aquarius" daje znakomite efekty - m.in. jeden z zawodników "Aquariusa" - Michał Nieznański - uzyskał powołanie do kadry podkarpackiej. Michał jest regularnym kadrowiczem i razem ze swoimi kolegami, pod okiem trenerów kadry Podkarpacia, szykuje się do startu w pierwszych mistrzostwach Polski, które odbędą się na początku 2020 r. w Olsztynie. Nadzieje i aspiracje są wielkie, bo jeśli wszystko pójdzie dobrze, to w przyszłym roku będziemy mogli cieszyć się z pierwszego medalu pływackich mistrzostw Polski młodzików.
Swoje zawodnicze szlify zdobywał w "Aquariusie" także Leszek Paprocki, który na początku zeszłego sezonu (po wyjeździe do Warszawy) rozpoczął karierę w jednym z warszawskich klubów. Leszek końcem sierpnia dostał powołanie do kadry Polski młodzików i również przygotowuje się do swoich pierwszych mistrzostw Polski. Gratulujemy mu z całego serca i bardzo się cieszymy, że własnie w leskim klubie mógł rozwinąć się jego pływacki talent.
Znakomite wyniki osiąga również Maksymilian Karwowski - uczestnik Arena Grand Prix Polski, gdzie zanotował swój najwyższy wynik - 6 miejsce w stylu klasycznym. Maks aktualnie przygotowuje się do kolejnych zawodów Arena Grand Prix Polski w Oświęcimiu.
Klub "Aquarius" może pochwalić się także m.in. bardzo mocnym rocznikiem 2010. Swoje umiejętności doskonalą tam młodzi następcy najlepszych zawodników klubu.
Oprócz sukcesów czysto sportowych, klub jest integralną częścią życia basenu "Aquarius" - wspólnie, od wielu lat, organizują różnorodne imprezy sportowo-rekreacyjne.
Zwieńczeniem tegorocznej współpracy są oczekiwane z niecierpliwością I Międzynarodowe Mistrzostwa Leska w Pływaniu. Chęć udziału w tych zawodach zadeklarowało wiele kluczowych klubów Podkarpacia oraz zawodnicy z zagranicy, m.in. zaprzyjaźniony klub ze Stropkowa czy pływacy z klubu "Na start" z Ukrainy.
Co ciekawe, UKS "Aquarius" to nie tylko pływanie. W klubie organizowane są szkoleniowe obozy letnie dla pływaków, ale w zimie swoje umiejętności doskonalą również młodzi narciarze oraz snowboardziści.
Przyszłość młodych zawodników z Leska rysuje się nieźle, choć z pewnością trzeba będzie dołożyć wielu starań, aby tych sukcesów nie zaprzepaścić i by kolejne pięć lat działalności klubu obfitowało w co najmniej równie dużą liczbę osiągnięć.

Czytany 1402 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Pogoda

czwartek, czerwiec, 04, 2020

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik