A my wciąż gramy w życie... Dziewiąta edycja leskiej SENIORIADY już za nami

Lesko i okolice Napisała  sobota, 30 listopad 2019 19:56 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Galeria 0
Oceń ten artykuł
(1 głos)

LESKO, PODKARPACIE. Już po raz dziewiąty Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku gościł, w piątek i sobotę, 22 i 23 listopada, uczestników Przeglądu Twórczości Seniorów, czyli popularnej SENIORIADY. Impreza ta z roku na rok staje się artystycznie coraz bardziej różnorodna i przyciąga coraz większą liczbę uczestników. Dopisują również widzowie, którzy doceniają talent i starania artystów-seniorów, a przede wszystkim znakomicie się bawią.

Leska Senioriada, która od dziewięciu lat jest miejscem prezentacji twórczości seniorów z naszego regionu ma już swoje stałe miejsce w kalendarzu artystycznych imprez Podkarpacia. Jak wielkie jest zapotrzebowanie na prezentacje talentów starszego pokolenia wskazuje rozwój tego wydarzenia, które obecnie ma już formę dwudniowego przeglądu.

Dlatego piątkowe popołudnie i wieczór wypełniły muzyczne popisy solistów i zespołów śpiewaczych oraz kabaretowych, a sobotnie - przede wszystkim przedstawienia grup teatralnych.  W piątek, 22 listopada na scenie Bieszczadzkiego Domu Kultury wystąpili: Zespół "Krzysztof, Teodor i Przyjaciółki" z Brzegów Dolnych, Zespoły "Echo Ustrzyk" i "Fantazja" z Ustrzyk Dolnych, Aleksandra Jędruszczak z Uherzec, Zespół "Leskowianie", Ryszard Owsiany oraz Wanda Malak - wszyscy reprezentujący Lesko, a także Zespół "Oratyk" z Hoszowczyka. Swoją mocną reprezentację miała także Bezmiechowa Górna. Z tej miejscowości wystąpiło aż trzech  reprezentantów - Zofia Maślak, Stanisława Mularz oraz znakomity Kabaret "Colo Baby".

W sobotę, 23 listopada artystyczne prezentacje przygotowali: grupa teatralna działająca przy Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesku oraz grupy reprezentujące Osiedlowy Dom Kultury "Gagatek", ODK "Puchatek", Dom Opieki Dziennej "Szczęśliwa przystań" i Dom Pomocy Społecznej "Światło nadziei" z Sanoka, a także Zespół "Leszczanie" i Janina Biega (reprezentanci Leska).

Miłym akcentem była także obecność na imprezie przedstawicieli Urzędu Miasta, z burmistrzem Adamem Snarskim na czele.

To były dwa dni wielkich wzruszeń, uśmiechów i odrobiny nostalgii, a przede wszystkim dowód na to, że artystyczny talent może znaleźć afirmację w każdym wieku. Zapraszamy zatem do obejrzenia naszej GALERII ZDJĘĆ (poniżej tekstu) z leskiej Senioriady i - do zobaczenia za rok!
(md)

Zdjęcia: Violetta Gajek

 

Czytany 684 razy Ostatnio zmieniany sobota, 30 listopad 2019 20:16

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Pogoda

wtorek, październik, 27, 2020

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik