poniedziałek, październik, 02, 2023

Fiolka

LESKO, PODKARPACIE. To była wspaniała niedziela w całym kraju. Już po raz 31. na ulice polskich miast ruszyło tysiące wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, aby otworzyć nasze serca w szczytnym celu. Tym razem zbieraliśmy fundusze na zakup sprzętu medycznego niezbędnego do skutecznej walki z sepsą, która na całym świecie odpowiada za 1/5 zgonów. Również i Lesko dołożyło swoją cegiełkę, i to jaką! Już dziś wiemy, że leski sztab WOŚP zebrał ponad 44 tys. zł, a aukcje internetowe jeszcze trwają. Gratulujemy i dziękujemy!!!


KOMAŃCZA, BIESZCZADY. W minioną niedzielę, 12 czerwca, Komańcza gościła uczestników ciekawej imprezy - Rekonstrukcji Bitwy po Komańczą, stoczonej tu w 1915 r. przez wojska Austro-węgier i carskiej Rosji.


LESKO, PODKARPACIE. Po raz kolejny, w ostatnią niedzielę stycznia Lesko gościło finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Leski sztab - mimo trudnych, covidowych czasów i zimowej aury - zaprosił wszystkich chętnych do udziału w licytacjach na rzecz WOŚP, by wspomóc leczenie chorób oczu u dzieci.


Narodowe czytanie wybitnej literatury polskiej na trwałe wpisało się w kalendarz wydarzeń kulturalnych niemal w całej Polsce. Wydarzenie to w swym założeniu ma propagować czytelnictwo i zachęcać do poznania twórczości najlepszych pisarzy. Siłą rzeczy leskie bibliotekarki od 2012 roku, czyli od kiedy impreza miała swój początek, starannie przygotowują się do tego wydarzenia. W tym roku czytana była „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.


Wszyscy jesteśmy już bardzo zmęczeni czasami epidemii, licznymi ograniczeniami, izolacją i strachem przed chorobą. Dlatego każdą, nawet najmniejszą oznakę powrotu do normalności traktujemy z wielką nadzieją i potrafimy się nią cieszyć. Nie dziwne zatem, że kiedy rząd ogłosił niedawne poluzowanie obostrzeń - otwarcie od 12 lutego basenów - wszystkim miłośnikom wodnej rekreacji mocniej zabiły serducha i zaczęli powszechne i szybkie "odkurzanie" strojów kąpielowych, klapeczek i czepków. Również mieszkańcy Leska znaleźli dobrą nowinę na stronie naszego Aquariusa - plakat z informacją, iż także leski basen otwiera swoje podwoje i zaprasza wszystkich klientów. Nic, tylko wykorzystać tę szansę na chociaż trochę wodnej radości w te ciężkie, zimowe czasy...


LESKO, PODKARPACIE. W poniedziałek, 1 czerwca, swoje podwoje otworzyła leska Galeria Synagoga. Na miłośników sztuki czekają piękne i różnorodne dzieła regionalnych twórców.


LESKO, PODKARPACIE. Stowarzyszenie Przestrzenie Wyobraźni działające przy gminie Lesko we współpracy z leską młodzieżą w odpowiedzi na apel Powiatowego Szpitala w Lesku zgłaszającego zapotrzebowanie na środki ochrony indywidualnej dla personelu organizuje społeczną zbiórkę funduszy na ten cel.


POLSKA. W piątek wieczorem premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformowali, że w związku z pandemią koronawirusa w Polsce wprowadzony został stan epidemii. W prawie i sytuacji obywateli sporo to zmienia. Pojawiają się nowe obowiązki i prerogatywy - wszystko, by jeszcze bardziej wzmocnić możliwości zapobieżenia rozprzestrzeniania się wirusa w społeczeństwie.


LESKO, PODKARPACIE. Jak na swoim profilu poinformował burmistrz Leska, Adam Snarski, w związku z sytuacją panującą wokół walki z epidemią koronawirusa, również i w naszym mieści udało się zorganizować doraźną pomoc dla szpitala. Poniżej treść informacji zamieszczonej przez burmistrza.


LESKO, PODKARPACIE. Ze względu na zagrożenie spowodowane epidemią koronawirusa, leski urząd miasta, podobnie jak wiele innych, wstrzymał bezpośrednią obsługę interesantów.


Strona 1 z 31