Udany start pływaków z leskiego Aquariusa w Grand Prix Polski w Kozienicach. Gratulujemy! Fot. D. Sowa / UKS Aquarius Lesko

Udany start pływaków z leskiego Aquariusa w Grand Prix Polski w Kozienicach. Gratulujemy! Wyróżniony

SPORT W REGIONIE Napisała  poniedziałek, 09 marzec 2020 22:54 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę 0
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

LESKO, KOZIENICE. W pierwszy weekend marca trójka pływaków UKS Aquarius Lesko uczestniczyła w pierwszym w tym roku Grand Prix Polski. Nasi zawodnicy wywalczyli tam pierwsze medale w 6-letniej historii klubu w tego typu imprezie. W sumie zdobyli 9 medali, po trzy z każdego kruszcu. W klasyfikacji medalowej klub zajął 18 miejsce na 31 drużyn startujących w zawodach.

Pierwsze medale, a zarazem najwięcej krążków dla klubu zdobył Michał Nieznański zdobywając ich aż 6. Najcenniejszy kruszec nasz zawodnik zdobył startując na dystansie 100 m stylem dowolnym, co dało złoty medal, z czasem 56.93! Jest to nowy rekord życiowy Michała, a w kategorii 16-latków dał on naszemu pływakowi 10 miejsce w Polsce.
W kolejnych startach Michał zdobył 3 srebra na 50 m stylem dowolnym (z czasem 26,48), 50 m motylkowym (z czasem 27.90) oraz 200 m dowolnym (z czasem 2:05.88) oraz brąz na 100 m stylem zmiennym (z czasem 1:07.03). Był to pierwszy start Michała w Grand Prix Polski i od razu bardzo szczęśliwy.
Kolejnym zawodnikiem zdobywającym dwa medale dla naszego klubu był Maksymilian Karwowski na dystansie 50 m klasykiem - złoto i brąz na 100 m dowolnym. Maksymilian podjął jeszcze walkę o brąz na 100 m stylem zmiennym, ale niestety ukończył wyścig na 4 lokacie, ustanawiając nowa życiówkę.
Ostatni medal dla leskiego klubu zdobył Kamil Chycki i od razu było to złoto na 200 m stylem motylkowym!
Po tak udanym starcie, zarówno zawodnicy, jak i ich trenerzy z optymizmem patrzą w przyszłość, planują następne starty w nadchodzących Grand Prix i liczą na kolejne zdobycze medalowe. A do tego czasu - powrót do ciężkich treningów i wyznaczanie nowych celów. M.in. już na początku wakacji zawodnicy UKS Aquarius Lesko będą walczyć o pierwsze medale na rocznikowych Mistrzostwach Polski w Olsztynie, Gliwicach i Ostrowcu Świętokrzyskim.

Okiem trenera Klubu Piotra Roszniowskiego–Bury:
- Start naszych chłopaków był dla nas udany. Przygotowywaliśmy się do tej imprezy już od października zeszłego roku. Trzeba przyznać, że chłopaki złapali formę pływacką i z zawodów na zawody rozkręcają się, prezentując coraz lepsze wyniki sportowe. Oczywiście staramy się nieco studzić apetyty, ale już w lecie czekają nas pierwsze mistrzostwa Polski i również tam liczymy na medale oraz nowe rekordy Podkarpacia. Przed nami dużo pracy, ale miejmy nadzieję, że przyniesie ona efekty.

Fot. D. Sowa / UKS Aquarius Lesko

plywanie2

plywanie1

plywanie3

plywanie4

plywanie5

Czytany 719 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 09 marzec 2020 23:07

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Pogoda

czwartek, styczeń, 28, 2021

Pogoda Lesko z serwisu

Zdjęcie dnia

Brak grafik